Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nincsenek meg...

Mit tegyek, ha nincsenek meg a kötelező védőoltásaim?

Figyelt kérdés
Szakmát szeretnék tanulni, de nincsenek meg a kötelező védőoltásaim. Németországban éltem le a gyermekkoromat. A szervezetem nem viselte el a DiPerTe védőoltást és emiatt a gyermekorvosom azt mondta, hogy a többit se adják be. Ilyenkor mi a teendő? Köszönöm előre is a válaszokat!

2017. febr. 1. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
beadatod
2017. febr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valamennyire értelmesebb választ vártam...
2017. febr. 1. 23:47
 3/7 anonim ***** válasza:

elmesz es beadatod.


Amugy elegge nehezen hiszem el a sztoridat, mert Nemetorszagban is eleg komolyan veszik a vedooltasokat, anelkul sem oviba, sem iskolaba nem jarhattal volna.

2017. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A régi DiPerTe-ben a Pertussis vagyis a szamárköhögés komponens felelt a mellékhatások 90%-áért, mivel egész elölt baktériumsejtet használtak az oltáshoz.


Éppen ezért a mai modern DTaP vagyis acelluláris vakcinákban már csak nagyfokban tisztított komponensek vannak.

Szerintem könnyen lehet, hogy az új vakcinától semmi bajod nem lesz. Ha gondolod, menj el a dokumentációiddal oltási tanácsadóhoz, ők biztosan tudnak segíteni.

2017. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 3 éve hoztam ki a fiam (most 9 éves, akkor volt 6), kerestünk gyerekorvost neki 2 hét alatt, hogy ha van valami, tudjuk hová vinni. Nem telt el 1 hónap és behivtak, hogy vigyük be az összes papírját, milyen oltásokat és vizsgálatokat kapott eddig, majd adtak egy sárga kiskönyvet. (sot. elvoltam orvosnal meg en is kaptam, de nem ez a lenyeg). Most potoljuk az elmaradt oltásokat, az utolsó pont márciusban lesz aktuális, hepatitis B ellen. Ugyhogy nehezen hiszem, hogy a te esetedben xartak rá. Vagy ha mégis igy volt, kerestél volna másik orvost, mert lehet az hanyag volt.
2017. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az akkori gyermekorvosom homeopátiás volt. És nem nagyon hitt az oltásokban. Voltam már mumpszos, bárányhimlős stb. ezért az az elleni oltásokat nem kaptam meg. Amiket kaptam azok a Polio, Diptheria, pertussis coqueluche(szamárköhögés elleni oltás) és Tetanuszt. A tetanuszra allergiás vagyok ezért ilyen esetekben csak tetanolt adhatnak be nekem. De állítólag vannak más oltások is, amelyeket nagyobb korban adnak be a gyereknek. Azokat nem kaptam meg.
2017. febr. 4. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért nem kell egyből lemakuzni a kérdező sztoriját, mert ritkán, de tényleg vannak ilyen esetek.

Elvileg, ha jól emlékszem, akkor lehet kérni úgymond igazolást arról, hogy te miért nem kaptad meg az adott védőoltásokat. Bármiféle papírt nem kaptatok erről kiskorodban az orvostól?

2017. febr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!