Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a macskám vágyik e társra?

Figyelt kérdés
Egy utcáról mentett cicám van, lassan egy éves. Kb két hónaposan találtam, kicsinek elég passzív volt, örültem is, hogy nem rosszalkodik, inkább bújós. Azonban ez inkább amiatt volt, mert volt pár nyűgje, és miután a doki kikezelte, elég aktív lett. Rengeteget akar játszani még mindig, ivartalanítás után is, alig győzöm kifárasztani. Én napközben dolgozok, és emiatt 8-10 órákat van egyedül. Ha hazajövök mindig annyira boldog. Gondolkoztam rajta, hogy szerzek neki egy társat, de nem tudom eldönteni, hogy örülne e, vagy rosszul érintené. Olvastam, hogy nem minden macska vágyik társra, és nem akarok kiszúrni az új macskával sem, hogy esetleg meggondolom magam, mert mégse fogadja be a sajátom. De közben lehet, hogy szenved egyedül. Ezt honnan lehet tudni?
2017. febr. 28. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehonnan nem tudhatod, ha még is megreckírozál mellé egy társat, szerintem mindenképp kasztrált kandúrt.
2017. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy dokufilmben hallottam hogy a macskák mindig rivalizálnak a területért, még ha nekünk fel se tűnik. Egy sima nézéssel sakkban tartják egymást. Voltak éjszakai felvételek is, ahol a gazdik aludtak, a macskák meg lerendezték egymás között hogy ki az úr a háznál. Ők nem marják agyon egymást hanem egy-két pofonnal legalázzák egymást. Szóval emberek számára nincs látható nyoma hogy verekedtek és nem szeretik egymást adott esetben, de emiatt bizony lehetnek stresszesek, főleg ha kisebb területen kell osztozni.

Ugyanitt volt róla szó, hogy bebizonyították azt is hogy a rokonaikkal viszont békében tudnak élni, mert megismerik egymást. Szóval javasolták hogy ha több macskát akarunk akkor így válasszunk.


Másik hogy a Jackson Galaxy könyvében leírja alaposan hogy lehet összeszoktatni két macskát. De ő is úgy nyilatkozik hogy vagy jót tesz a társaság vagy nem. :/

2017. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt a dokufilmet én is láttam, valóban ezt mondták, és tapasztaltam is. Két teljesen idegen macskát nem ajánlatos összerakni.
2017. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!