Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A fél éves hiperaktív nőstény...

A fél éves hiperaktív nőstény cicám állandóan fel akar ugrani az erkélyünk korlátjára. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szomszéddal közös erkélyünkről nyílik a bejárati ajtónk, így nem tudjuk elkerülni, hogy kijusson az erkélyre. Általában elkapjuk időben, de egy-kétszer már felugrott. Hatodikon lakunk, nem szeretném, hogy a kis lüke leessen véletlen. A szomszéd nem engedi, hogy biztonsági hálót szereljünk fel. Valakinek van valami jó ötlete?
2017. márc. 4. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Ne engedjétek ki az erkélyre.
2017. márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És,ha leválasztanátok a saját részeteket és csak oda tennétek hálót?Vagy rakhatnátok fel egy szúnyoghálós ajtót is,akkor legalább szellőztetésnél nem tudna kilógni.
2017. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a cicák mindíg tudják mit csinálnak. [link]
2017. márc. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na várj én ezt sehogy nem tudom összerakni. Az erkélyen van a lakás bejárati ajtaja? Akkor az inkább csak egy gangos körfolyosó-féleség, nem erkély, nem? Az erkély általában csak egy kiugró rész, néha közös a szomszéddal, láttam ilyeneket, de nem ott mész be a lakásba, nem?


Ezt csak azért kérdezem, mert ha a bejárati ajtón szökik ki, a közös helyiségekbe, akkor úgy nyiss ajtót, hogy először résnyire, és told be lábbal a macskát, ha odaáll (én így szoktam a sajátommal, ő is mindig ott ül rajtra készen). Ha az erkélyajtónál slisszol ki, akkor próbáld meg elválasztani a szomszédtól a saját részeteket, valami határ csak jelzi, hogy honnan az ő része, honnan a tiéd, ha mást nem az erkélyajtók vonalánál, és a saját részedre készítesz hálót, hozzá meg nem. Abba nem szólhat bele, hogy a saját részeddel mit csinálsz.


Ha egyáltalán nem akarod kiengedni az erkélyre, akkor meg zárd ki a macskát egy másik helyiségbe, amíg kimész levegőzni, így nem kell félni, hogy kiszalad.

2017. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van egy közös erkélyünk a szomszéddal, mindkettőnknek onnan nyílik a lakása, és az erkélyre egy közös ajtón lehet bejutni a lépcsőházból (8. kerületi lakótelep, Corvin negyed közelében, ha így jobban érthető...). Az első hozzászólónak nagyon köszönöm az érdemi megjegyzést, látszik, hogy nem értelmezted a leírtakat. A macska szinte mindig az előtérünkben van, ott játszik, eszik, alszik, stb, amióta csak nálunk van. Ahogy hallja, hogy a kapucsengő szól, és hazaértünk, rögtön szalad a bejárati ajtóhoz, de nem mindig tudjuk kivédeni, hogy kiszaladjon az ajtón, mert nagyon fürge. Sajnos az erkélyen nincs olyan, hogy "csak a mi részünk", különben már rég felraktam volna biztonsági hálót...
2017. márc. 5. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:
De igen,tudtam értelmezni.8.-on lakunk,szintén macskával.Háló nekünk sincs,mert albérlet,nem szerelhetünk csak úgy fel.De lehet vigyázni,ha már állatot tart az ember.A miénk még sosem szökött ki sehova,mert figyeltünk rá.
2017. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy ötlet: pár alkalommal vigyetek magatokkal virágspriccelőt és a résnyire nyitott ajtón spriccelj be. Hidd el, nem sok idő kell és tanulni fog.
2017. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!