Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Select Goldtól elhízhat egy...

A Select Goldtól elhízhat egy két éves, viszonylag sokat mozgó Maine Coon?

Figyelt kérdés

Azt kell tudni a macskámról , hogy a fajtájához és korához képest normál nagysagú, viszont vékonyabb, csontos testalkatú. 3 hete vettem neki Select Gold -Maine Coon -Adult tápot. Rá van írva az adagolás, miszerint napi 100 gramm a megfelelő számára, ez egy tálka naponta. Mivel egy nal nem eszik meg ennyit, ezért figyelek rá, hogy folyamatosan legyen a tálkájába, nem szoktam külön mindig adagolni. Három hét alatt a cica testesebb, nehezebb lett.

Azt szeretném tőletek megtudni, hogy a testesedés stagnálni fog egy idő után, vagy elhízhat, ha így folytatom, hogy minden nap kap belőle enni? Esetleg kapjon csak heti 3-4 szer?

Azt még hozzá kell tennem, hogy minden reggel és este kap kitekat nedves tápot. A Select Gold csak kiegészitő. Ez így sok?



2017. márc. 5. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha látod, hogy már kövérkés akkor adj neki kevesebbet.
2017. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak számomra érthetetlen, hogy valaki vesz egy Maine Coont horror áron (remélhetőleg horror áron normális tenyésztőtől), és aztán kiszúrja a macska szemét egy olcsó f.s minőségű kitekattal...?


Egyébként az adagolásra csak akkor érdemes figyelni, ha a macska az ivartalanítást követően falánk lesz, egyébiránt nem fog többet enni annál, mint amennyire szüksége van. Nyilván nem kell neki fél kilókat elöl hagyni, de ha mindig van száraz táp a tálkájában, azzal nincs baj. A maine coonok tudomásom szerint kicsit tovább nőnek, mint a többi macska, 3-4 éves korukig is akár, szóval nem biztos, hogy a hízás nála hájat jelent, lehet szimplán csak izmosabb lett. Ha kezd pocakosodni, az fel fog tűnni, akkor esetleg vegyél vissza a tápból egy kicsit, de amíg normálisan néz ki, szerintem nem fontos.

2017. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A kitekatra rátérve, kipróbáltuk a frashnapfban kapható összes Maine Coonnak kifejlesztett nedves tápot (csirkés, lazacos stb.) de mindegyik olyan büdös és undorító pépesített volt, hogy már kibontásnál tudtam , hogy a mi kis (nagy) valogatós cicank ( aki a natúr főtthússal is inkább játszik) tuti, hogy nem fogja megenni. Sajnos igazam volt. Vettem neki ezt a száraztápot ezt nagyon szereti. Emellé meg kap olcsó, szar kitekatot mert azt imádja. Jól érzi magát, egészséges, soha nem volt még beteg, szépen fejlődik. Nem az árat nézem, hanem ezt, hogy a cica szívesen egye és ne legyen semmi baja tőle. Nyilván, ha meghajtaná, soványodna, gyengülne, lassan fejlődne, beteges lenne tőle , soha nem vennek neki többet kitekat-ot.

2017. márc. 5. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Két MC mellett a Miamor filé 55% vált be igazán. www.zooplus.hu/shop/macska/nedves_macskatap/miamor/tesztcsomag/639887


A Selet Gold fajtatáp megy nálunk is. Korábban kaptak csirkemellet - leforrázva, megették. A kitekat 4% -os kaja összvissz, de lehet érdemes egy próbát tenni.

2021. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!