Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 éves macskám, mostanság...

1 éves macskám, mostanság abszolút nem eszi a konzervet, alu tasakos eledelt a szószt lenyalja a többit ott hagyja, csak száraz tápon és vízen él, próbálkozzak nyers etetéssel?

Figyelt kérdés

A viselkedésében, erőnlétében nem tapasztaltam változást, szóval nem hinném hogy probléma állhat a háttérben.

Viszont úgy gondolom ha 10 féle márka közül egyikből sem eszik rendesen, akkor innentől kár erőltetni mert amit elé teszek mondjuk reggel 8 kor, azt este dobhatom ki, de ugyanúgy rakok elé frisset még ha felé sem néz.


Szeretném nyers hússal etetni, viszont annak a módját és rendszerezését nem tudom, se a tálalást, se a köretet..


2017. márc. 7. 20:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#9: Igen, nyersetetést kellene alkalmazni elejétől fogva egy macskánál. Sajnos az enyémek mindíg is tápot kaptak (konzerv-, illetve száraztáp) és csak ritkán nyers eledelt. Eredmény hosszútávon: fogkő, ínygyulladás, cukorbaj, pajzsmirigy túltengés.

De az állattáp gyártás óriási profitot eredményez, ezért fújja mindenki azok etetését a reklámoktól az állatorvosokig. Feltételezem, hogy még az állatorvosi egyetemeket is támogatják a nagy állattáp gyártók.

2021. jan. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az előzőből kihagytam egy igen kellemetlen bajt, az alsó hugyúti gyulladást, aminek felvilágosult nézetek szerint szintén takarmányozási okai vannak. Aki átélt már ilyet a macskájával, tudja miről beszélek (főleg, ha hugyúti eldugulás is járt vele), aki nem, annak nem kívánom ezt az élményt. Sajnos, az állatorvosok ilyen esetben is egy drága gyógy-száraztáp kizárólagos etetését ajánlgatják kitartóan, nekem egyik macskám baja sem attól jött rendbe.
2021. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!