Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A macskámnak vérzik a...

SOS! A macskámnak vérzik a szeme?!

Figyelt kérdés

A lány cicám valószínüleg összeverekedgetett egy másik lány macskával. A lényeg az, hogy nagyon vérzik a szeme es ki van dülledve és tele van vérrel a szemgolyólya. Megakartam tisztogatni kamillásvízzel, de ahogy a fejét megfogtam óvatosan ismét kibugyogott egy kis vér a szeméből.

Mit tudok csinálni így itthon? Hogyan tudok rajta segiteni? Orvost valószinűleg nem tudok hívni anyagi okok miatt. Meg fog vakulni?


2017. márc. 11. 09:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibák miatt, csak nagyon aggódom és gyorsan írtam és nem ellenőriztem.
2017. márc. 11. 09:33
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

"Orvost valószinűleg nem tudok hívni anyagi okok miatt. "

Akkor mia francnak neked macska? Istenem... Felelőtlen állattartás a köbön. HÍvj fel pár menhelyet, alapítványt, hogy tudnak-e segíteni...

Most amúgy ha neked lenne ilyen bajod és anyád azt mondja, jaj borogassad, jó az, te boldog lennél???

2017. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Elpatkol te nem normális, ha azonnal nem viszed orvoshoz. Kezd el ásni a gödröt b@meg
2017. márc. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Jól van, nyugi mindenki. Kérdező: városban laksz? Van jól felszerelt állatorvosi rendelő? Még jobb, ha kórház van.

Ott kérhetsz a kezelésre részletfizetést. Orvos nélkül ezt nem fogod tudni megoldani, mert a szeme el fog fertőződni mindenképp, ha így hagyod, és abba belehal. Arról nem is beszélve, hogy talán meg lehet menteni a látását.

Ne nyúlj a szeméhez, menjetek orvoshoz. Ha máshogy nem megy, kérj kölcsön valakitől, vagy írj egy helyi állatmentő egyesületnek, akik megelőlegezhetik a kezelési költséget, vagy a támogatóik adakozhatnak a cicádért.

2017. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Jobbik esetben csak megvakul, ha nem kap megfelelő ellátást. Rosszabbikban pedig meg is halhat.

Te ne nyúlj hozzá! Ne tisztogasd. Ahogy a felettem írják, vidd be egy rendelőbe, vagy kórházba, ott van lehetőséged részletben fizetni. Ne sajnáld rá, hiszen egy érző lény. És bizony, neked hogy esne, ha nem tudna édesanyád kórházba vinni, műtétre, mert nincs rá keret. Ilyen nincs! Akkor nem vállal gyereket, ezesetben te macskát.

2017. márc. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Itt azt írják, hogy a cica kitakarította saját magának, mivel szerintem a macskáknak is vannak állati ösztönei.

[link]

És sajnos falun lakom és itt nincs állatorvosi ellátás csak nagyon messze.

Mellesleg pár ember moderálhatná magát, mivel én csak tanácsot kértem és nem kioktatást.

2017. márc. 11. 10:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hiába várod, hogy magának helyrehozza a macska, egy véres szemet nem fog magának meggyógyítani. Ha messze van a doki, akkor fogsz egy ismerőst és megkéred szépen, hogy adja kölcsön a kocsiját, vagy fuvarozzon be. Vagy beteszed a macskát egy boxba, és felszállsz vele a buszra.

Nézd, akárhogy kapaszkodsz az ilyen lehetetlen öngyógyításos sztorikba, a macskádnak segítségre van szüksége és csak te vagy képes segíteni rajta azzal, hogy dokihoz viszed, ott kérsz részletfizetést és kikezelteted. Ha ezt nem teszed meg, akkor akár áshatsz egy gödröt és belehajíthatod, mert annyit ér neked a szerencsétlen macska élete, hogy akár most azonnal meg is dögölhet.

2017. márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre butaság alapozni, hogy majd rendbe jön magától. Egyáltalán nem biztos, hogy a tiéd is rendbe fog, és közben folyamatosan szenved.

Még mindig nem kifogás az, hogy faluban lakik az ember. Van autó, ha saját nincs akkor ismerőst meg lehet kérni akinek van, ha nincs akkor tömegközlekedés. Nem tudom hogy ez hogy lehet valakinek nem egyértelmű, hogy ha baj van akkor orvoshoz kell menni és nem a csodára várni. Folyik a vér a szeméből, Szerinted meggyógyul magától??! Nem kell macskát tartani ha nincs pénzed orvosra, ilyen egyszerű.

2017. márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, szegény :( Ilyenkor a teendő, hogy azonnal, sürgősen orvoshoz viszed, hátha menthető még a szeme. Ne törölgesd semmivel, hanem pakold be a hordozóba, és be a kocsiba (vagy busz, vonat, ami van), és vidd a legközelebbi ügyeletes állatkórházba, rendelőbe.

Máshogy nem tudsz segíteni rajta, ez nem olyan probléma, amit otthon lehet kezelgetni. Igen, esélyes, hogy megvakul így, de ami még rosszabb, be is gyulladhat, elfertőződhet a sérülés, ami iszonyú szenvedés után az állat pusztulásához is vezethet.

Anyagi okok: - kölcsönkérés

- részletfizetés kérése állatorvosnál.

2017. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom a cicád.Remélem meggyógyul.De igaza van a többieknek,h orvoshoz kell vinni.Lehet nem is kell műteni,de ott rendesen kitudják tisztítani a szemét és adnak neki gyógyszert.Ezek álltalába nem kerülnek sokba.De,ha nagyon nem megoldható,h elvidd,akkor fotózd le és mutasd meg egy állatorvosnak.Talán úgyis tudnak valamit segíteni.
2017. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!