Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen a macskám viselked...

Miért ilyen a macskám viselkedése?

Figyelt kérdés

Fél éves kandúr szobacicám van, 1 hónapja ivartalanították. Ha simogatni akarjuk és "eleven" kedvében van folyamatosan harap és támad (de észrevehető, hogy játékból teszi és nem szándékosan), erről hogyan szoktassam le? Már sokféleképpen próbálkoztunk, de minden hiába, ha épp fel van pörögve semmi sem áll az útjába, leszedi a tapétát, rohangál az asztalon, akármit talál tuti szétszedi.

De a legrosszabb az egészben, hogy tudja ezeket nem szabad neki. Mert ahogy rászólunk, hogy "mit csináltál?" már rohan és elbújik. Hogyan tudnám vele még jobban megértetni?

1 hete rájött, hogy ha ráugrik a kilincsre akkor ki tudja nyitni az ajtót, és folyamatosan ki akar menni. Pedig minden délután kiviszem sétálni. De sajnos az nem oldható meg, hogy egyedül kint legyen, mert nagyon forgalmas környéken lakunk.

Akinek lenne segítő válasza, előre is köszönöm :)



2017. márc. 24. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni, egy macska ilyen. Naponta kétszer szokott begőzölni, kirohangálja magát és lenyugszik. Olyankor én is vigyázok a kezeimre ha esetleg játszani akarok vele, mert nem figyel oda a karmaira. Kicsit megkergetjük egymást, randalírozik a kanapén átfutva, székre ugrálva, aztán megnyugszik. Szerintem ez általános macska dolog, nagyon sok helyen olvastam ezt. Meg a nagydolog utáni szaladgálás. Múltkor egy kóbor macskát is láttam wczni, aztán ő is ugyanúgy elsprintelt mintha puskát lőttek volna, elég vicces.


A kilincses dologgal kapcsolatban: a miénk fél a porszívótól és odaraktuk az ajtó elé amit nyitogatni akar és így nem volt mersze próbálkozni. Mostmár porszívó nélkül se ugrál rá.

2017. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ :)
2017. márc. 24. 22:30
 3/6 anonim válasza:
Esetleg a kaparás, karmolás ellen lehet körmöt nyisszantani. :) De előtte mindenképpen javasolnám, hogy menj el egy állatorvoshoz, aki megmutatja, hogyan kell úgy levágni a körmöt, hogy a cicusnak ne okozzunk fájdalmat.
2017. márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
a macskak kozott is vannak retardaltak nemcsak az emberek kozott, a mi macskank sose csinalt ilyeneket pedig mar oreg.
2017. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen, lassan egy éves. Várom, hogy lassan lehiggadjon, eddig nem adta jelét. Sőt ivartalanítás óta csak rosszabb, olyan mint egy felhúzott búgócsiga, és már aludni sem akar velem, csak fut egész nap. Az enyém is nyitja az ajtókat, el kell torlaszolni őket. Szúnyoghálót, szekrényeket, mindent cincál. Rendszeresen vágom a körmeit, de nem számít, megoldja. Néha már azon gondolkoztam, hogy elajándékozom egy vidéki házba, ahol haszonállatként tartanák, mert ügyes vadász, elkap minden bogarat, és valószínűleg egereket is tudna, de úgy tűnik a lakás nem elég neki. Csak úgy szeretem, félek, hogy mások nem vigyáznának rá...
2017. márc. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van ilyen "harapós" macskám, óvatosan nyúlunk hozzá.

Az ajtónyitogatásról meg sok türelemmel le lehet szoktatni, pl. valamilyen hanggal, ahogy írták, vagy spriccelővel.

A mi macskánk sajnos a szobaajtót tanulta meg kinyitni, mindig akkor, amikor bent vagyunk, így nem is látom, amikor csinálja (vagy alszunk), így esélytelen leszoktatni, hiszen csak a tettenérés számít ebből a szempontból.

2017. márc. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!