Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valós/létező összefüggés...

Van valós/létező összefüggés a macska bundájának színe és a betegségre való hajlamosság között?

Figyelt kérdés

Pl: a fehér színű a legbetegesebb,a fekete a legegészségesebb, a vörös is betegesebb

Akkor ezek szerint minél halványabb színű annál betegesebb?



#macska #betegségre való hajlam #bunda szín
2017. márc. 25. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy van összefüggés, max te idáig ezt tapasztaltad.
2017. márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hörcsögöknél bizonyos bundaszínek valóban utalnak bizonyos betegségekre való hajlamra, így hát hiába más faj, kapásból nem zárnám ki a lehetőséget.

De biztosan nem úgy, hogy "világosabb - betegesebb", hanem (ha tényleg van ilyen, akkor) bizonyos színek / minták / fajták - bizonyos konkrét betegségre való hajlam.

2017. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Én olvastam olyasmit, hogy a fehér szőrű-kék színű cicák hajlamosabbak a süketségre. De ezen kívűl teljesen egészségesek.


Nyílván nem mindegyik, és nem minden fehér változata, sajnos nem néztem ennek azóta utána jobban. Genetikai dolog.


A teknőctartka cicák szinte csak nőstények lehetnek, mint érdekesség.


Más színnél nem hallottam ilyet :)

2017. márc. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

*fehér szőrű-kék szemű! cicák

bocsi!

2017. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Fehér - kék szemű cicák nem csak hajlamosak, hanem süketek. Ennyiről tudok.
2017. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem feltételnül törvényszerű, csak körülbelül 60-80%-ban kialakulhat náluk vagy lehet vele született. (fehér cica-kék szem), több a süket ez tény.
2017. márc. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
igen pl a fekete macskakat agyon utni se lehetne.
2017. márc. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

fehér szőrű-kék szemszínű macskák hajlamosabbak a süketségre.

Nekem volt anno egy ilyen macskám, de nem volt süket. Egy ismerősömnek viszont az.

a teknőc-tarka macskáknak állítólag csak 1%-uk kandúr, de azok sterilek. A teknőc-tarka lányok, viszont ugyanúgy nemzőképesek mint az átlag macskák.

Arról, hogy a vörös betegesebb vagy a fekete szívósabb lenne sosem hallottam.

2017. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyesnek: Nem irtam olyat hogy ezt tapasztaltam....A tobbieknek: szovegertelmezes! A feher ES felemas szemu cicak suketek ez teny. De a kerdesre erdemi valaszt nem adtatok.
2017. márc. 27. 11:28
 10/18 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Elzézésed kérem, a feltételezésemért, hogy tán te így tapasztaltad eddig, szóval szerintem nincs összefüggés a cica bundájának szine és a betegségre való hajlamosság terén.
2017. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!