Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan adjátok be a macskátokn...

Hogyan adjátok be a macskátoknak a szájon át adható féreghajtó tablettát, vagy féreghajtó pasztát, orvos segítsége nélkül?

Figyelt kérdés

2017. márc. 25. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen én se tudtam. Aztán most egy rózsaszín tablettát használunk, M betűvel kezdődik a neve de sajnos nem találtam meg. Azt belerakom Trixi szőrcsomó elleni pasztába és felnyalja az egészet. Elvileg ez a tabletta is ízesített. Amit régen vettem az borzalmas volt, nem bírtam megetetni vele.
2017. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és reggek kapja, hogy jó éhes legyen mikor megkapja, hogy ne válogasson hanem csak porszívózza fel :D
2017. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Konzerves kaját kapnak, ugye ilyen húsra távolról hasonlító valami van összepréselve kis kocka-szerű formába.

Mikor megyek etetni őket, akkor előre kibontom a dobozt, kiveszek egy kockát, belenyomom a tabit hogy ne lógjon ki, és szépen odaadom az egyiknek kézből. Utána kiveszem a következő "kockát", bele a tabi, odaadom a másiknak.

Aztán kapnak enni és kész.

2017. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Beállítom a tubuson az adagolást, megfogom a macskát a grabancánál, és egy fél pillanat alatt benyomom a szájába oldalról a tubus végét és a pasztát. Mire észbe kap, már le is nyelte. Ezt még kiejteni sem tudja a szájából, csak lenyelni. Másképp nem tudom beadni egyiknek sem. Utálják már a szagát is, rejthetem bármiféle finomságba, hozzá sem nyúlnak.
2017. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nehezen nagyon nehezen annyit mondhatok nem egyszeru....
2017. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
68%
Kicsit felfelé kell emelni a fejét, ne erősen, de határozottan, így nem tudja összeszorított a száját, majd a másik kezeddel (jobb ha használsz valamilyen csipeszt) az alsó ajkát letolod közben a féreghajtót berakod a szájába. (Minél közelebb a torkához. Miután megvan pár másodpercig tartsd csukva a száját, hogy ne köpje, öklendezze ki. A lényeg, hogy nyugodt és határozott legyél!
2017. márc. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vastag torulkozobe kell csavarni, hogy ne tudjon mozogni es utana be lehet adni a pasztat. A torulkozo tobb okbol is jo, mert ha pl kiderul hogy a cicus fultetveket, poloskakat hord akkor ezzel a modszerrel egyszerre a fulet is ki lehet tisztitani egy alkalom alatt.
2017. márc. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
# 6: Úgy, mint a hatos. 5 macskát szoktam rendszeresen gyógyszerezni, határozott mozdulatokkal kell, hogy ne köpjék ki, egy pillanat alatt megvan. A lényeg az, hogy össze kell szorítani a száját, hogy lenyelje. Utána kb. 10 percig utálnak, aztán szent a béke.
2017. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!