Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerinetek is az 50 felettiek...

Szerinetek is az 50 felettiek nagy többsége máshogy áll a cicat tartáshoz?

Figyelt kérdés
Kevésbé tudatosak szerintem, oltásokat hülyeségnek vélik, ha beteg majd meg gyógyul stb. Nem mindenkire értem, csak a nagy többségre.

2017. márc. 24. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem csak az 50 felettiek ilyenek
2017. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez nem életkor függő.

Vannak, akiknek az állat darab-darab, fugetlenül attol, hogy kutya-macska vagy disznó.

És vannak, akik még képesek a szeretetre.

2017. márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem korfüggő, hanem intelligencia függő. Te pedig ahhoz a "nagy többséghez" tartozol, aki pontos információ hiányában általánosít az "idősebb" korosztály tagjairól.
2017. márc. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele, hogy sok fiatal is felelőtlenül tart állatot, de én inkább arra gondoltam, hogy a fiatalabbak bár tisztában vannak, hogy szükséges lenne oltatni stb csak leszarják, nem olyan fontos számukra az a kis állatka, míg az idősebbek többsége nem is érti mire jó az, vagy hogy kéne helyesen táplálni. Mikor gyermekek voltak még máshogy tartották akkoriban a macskákat
2017. márc. 24. 16:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tévedsz. Ha valaki tényleg azt akarja, hogy annak az állatnak jó legyen, akkor utanajár, vagy elfogadja a okosabbak véleményet, hogy az kell, mert jobb lesz az állatnak.

A leszarom viselkedés életkorfüggetlen.

2017. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb cicatilajdonos az internetrôl szerzi az információit. 30 évvel ezelôtt ez még nem állt az emberek rendelmezésére. Persze olyanok is vannak idôsebbek és fiatalabbak is akik nem csak az internetet használják, de a többségre nem ez jellemzo.
2017. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, az égész állattartáshoz...

Ők más korba születtek, máshogy szocializálódtak és más az értékrendjük is.

Bár a korhatárt feljebb vinném 70 év felettiekre. Ezekből a falusiak megtapasztalták a kacsatömést, a rutinszerű tyúkölést és a disznóvágást. De szerintem még sok városi is megszerezte ezt a tapasztalatot.

Ilyen körülmények mellett megtanulták, hogy nem szabad túl szorosan kötődniük az állatokhoz. Máshogy talán nem is lehet ez kibírni.

Meg ugye ők nyugdíjasok és kevésbé van pénzük ezekre a dolgokra. A macskák meg speciel falun szabadon szaporodnak és random odaszegődnek házakhoz. A néninek meg a tescos tápra még van pénze, de az oltásra már nincs. Pedig lehet, hogy ő csak jót akar a cicának azzal, hogy nem hagyja éhenpusztulni.

2017. márc. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz utolsó, kb erre gondoltam, én is filóztam az hogy feljebb kellett volna vinnem az életkort, de szerintem általában 60-65felett ez pesten is igaz
2017. márc. 24. 22:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Az 55 éves volt vidéki tanárom ivartalanítatta és oltatta a cicáját, akire 3. gyermekeként hivatkozott. Városban élő huszonéves ismerősöm pedig mondta, hogy náluk azért nincs ivartalanítás, mert ott úgyis lesz gazdája a kicsiknek, vagy elüti egy autó és mindegy...


Tehát szerintem teljesen mindegy, bármilyen korban és élethelyzetben lehet tisztában valaki a megfelelő állattartással és fordítva.

2017. márc. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!