Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vermoxot hogyan kell adagolni?

Vermoxot hogyan kell adagolni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a háziorvosom felírt nekem bélféregre vermoxot amit reggel és este be kell vennem, de nem tudom hány napig. 3 napon keresztül? mert összesen 6 db tabletta van benne, és ráadásul rohadt drága (3800 ft volt), szóval mivan akkor, ha esetleg visszafertőződök, vagy kikelnek az újak pár napon belül? akkor megint meg kell vennem??? nem lehet ritkábban szedni? sajnos nincs pénzem még egy dobozra:( valakinek tapasztalat esetleg?

2014. aug. 10. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
A Vermox terápia menete a következő: 3 este egymás után 1 tabletta, ha 1 hét múlva is van a székletben még giliszta, akkor meg kell ismételni a kúrát. A kúrát vagy rendesen van értelme adni vagy nem szabad adni, mert akkor nem használ és ártunk vele, mivel a giliszta vígan él tovább és esetleg még a gyógyszerrel szemben is ellenálló lesz.
2014. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, ezt egy gyermekorvostól kopiztam. Értelemszerűen neked napi kettő kell.
2014. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szedtem Vermoxot, jóllehet prevenciós céllal.

3 napig 1 tbl.-t, pár nap szünet, majd a maradék hármat megint 3 napig.

Ha a férgesség a kezelés ellenére is fennáll, a kezelést valószínűleg meg kell ismételni (nyilván erről az orvos dönt).

Tényleg baromi sokat kérnek a gyógyszerért, drágább, mint az állatoknak kapható féreghajtó (mintegy a duplája).

2014. aug. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!