Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszi a macskám a...

Miért nem eszi a macskám a nedves tápot?

Figyelt kérdés

3 éves nőstény, ivartalanított cicám van, nem kijárós.

Eddig mindig kapott nedves és száraz tápot is, és azt mindig elfogyasztotta nap végére. Az utóbbi pár hétben azonban nem eszi meg a nedveset, ott hagyja, az meg megszárad teljesen, dobhatom ki. A szárazat eszi.

Eddig minden nedveset megevett, néha váltogattam, de alapvetően ugyanazokat eszi kiskora óta (kitekat, felix, friskis...) Most pár napja nem adtam neki száraz tápot, hogy ha nagyon éhes, kényszerüljön rá a nedvesre, de nem.

Amúgy jól van, nedves nózi, nem hullik a szőre, ugyanolyan kis játékos, semmi különös változás nincs a viselkedésében.

Mit csináljak, hogy megegye a nedveset is újra?


2017. márc. 28. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
ne adj mást, majd akkor megeszi, és attól, hogy megszárad, nem kell kidobnod.
2017. márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Passz, de az enyémek is csinálják. Amit egyik nap még szeretnek, a másik nap már otthagyják, pedig ugyanaz a fajta. Már évek óta vannak ilyen periódusok, nem jöttem rá, hogy mi okozza.
2017. márc. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám is a nedvesbe nagyon válogatósak, otthagyják és mindig mást akarnak, ha jó minőségű száraz táppal etetsz, nem olyan nagy baj, hogy főleg azt eszi.
2017. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Ezekben az alutasakos kajában az állatorvosom szerint alig van tápanyag, nagy részük vízből áll. Szerinte csak az idős, fogatlan macskák etetésére jó. Én ezért csak prémium száraztápot és vizet adok neki. Nagyon jól elvan vele, gyönyörű 3 éves ivartalanított kandúr.
2017. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert okos.

Viccen kívül, a nedves tápokban (kivéve néhány méregdrága konzervet) szinte semmi hasznos nincs. Nagy része víz, azonkívül fő összetevője a gabona, amire semmi szüksége egy macskának. Húsfélét maximum nyomokban tartalmaz, a macska pedig alapvetően húsevő állat.

Ugyanez igaz azonban az általad felsorolt márkák száraztápjaira is.

Jobb lenne valóban magas hústartalmú száraztáppal etetned, ha szeretnéd az egészségét megőrizni, emellé adhatsz valódi húst is a nedves táp helyett. Olcsóbb és egészségesebb.

2017. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó tudnál ajánlani ilyen száraztápot?

Azon már gondolkoztam hogy veszek neki külön husit.

2017. márc. 29. 09:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, én ezeket a tápokat javaslom: Royal canin, Sanabelle, Happy cat, Smilla, Josera, Cat chow
2017. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Zooplusról jó áron tudsz neki rendelni jó minőségű tápot. :)
2017. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!