Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A bolha a macskáról át megy...

A bolha a macskáról át megy az emberre?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az orvos, hogy nem, ez tipikusan csak macskabolha, de megcsípni megtudja az embert, van rá gyógyszer, hogy a macskáknak se kelljen szenvedni tőlük.
2010. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, de azért előfordulhat. Mindenesetre az a bolha, ami át is megy, tartósan nem tud az emberen megélni. Azért az ágyneműt érdemes átnézni, "bolha-irtózni" ;)


maci

2010. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs jobb, de a macskát jobban szereti. Engem azért megcsipked mindig, ha van a macskában.
2010. máj. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem megy át, de csípni azt tud rendesen. Volt, hogy a macskánk nagyon bolhás volt, és abban az időszakban bizony nem egyszer vettem észre magamon, hogy a kis fekete rohadéék nagyban fúrja magát a bőrömbe. Ám a hajban, szőrben nem marad meg, csak vért szív, és távozik. A bolyhos szőnyeg a kedvenc telephelyük a macska után.
2010. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megcsípi az embert, de nem elősködik rajtad. Az emberbolha visszaszorult az utóbbi 40 évben.
2010. máj. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
vegyél neki bolhanyakörvet!:)
2010. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt inkább ne, könnyen elakad, fennakad fán kerítésen, megfulladhat, vagy elkaphatják (kutya stb.), továbbá nem túl hatásosak, orvos is mondta, vannak ilyen cseppek amit a nyakára kell csepegtetni és védelmet nyújtanak egy maghatározott ideig, mi kipróbáltuk és bevált, a gyógyszeres fürdő kevésbé.
2010. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. máj. 13. 08:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem agyon csípkedtek a bolhák és utánna sokáig nem gyógyultak be a csípések, nagyon rossz. Remélem azóta megoldódott a bolha probléma, ha nem, akkor ajánlom a Frontline cseppeket. Nekem csak ez segített. Amúgy a melegebb vérüeket szeretik a bolhák, a páromat pl. nem csípik meg.
2010. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!