Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen eledelt (szárazat és,...

Milyen eledelt (szárazat és, vizeset) ajánlanátok a cicámnak?

Figyelt kérdés
Egy 5 éves ivartalanított nőstény házi cica.Kb 3kg.Elhatároztam ,hogy változtatok az étrendjén,valami jobbfajta tápot szeretnék neki venni.Eddig szárazból ezeket néztem ki:IAMS,purina one,perfect fit,animonda carny.Alutasakosból:felix,gurmet gold,friskies,kitekat,animonda,Sheba,IAMS.Persze ezeket mindig változtatnám ,hogy ne mindig ugyanazt kapja.Most egy kicsit kerek a hasa ezert steril tápban is gondolkodom.Azt szeretném még kerdezni hogy az alutasakost leheg mikrózni?Előre is köszi:)Ja és kijárós cica!

2017. ápr. 1. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó tápok ezek is. Royalba vagy Hillsbe nézhetsz diétás tápot. Lehet mikrozni, ha ki öntöd tányérba, de minek?
2017. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Készülj fel rá, hogy rövid időn belül csak a tápokat eszi meg, sőt ha váltogatod, egy idő után csak a legdrágábbakat. Én az olcsóbb és drágább száraz eledelt keverve szoktam neki adni, de most már azt csinálja, hogy szép türelmesen kiválogatja a drágábbakat, azaz csak azt eszi meg és megmaradnak az olcsóbbnak a darabkái. Én a kicsit eltérő formájáról ismerem meg, ő biztos a szagáról.
2017. ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mikrózni nem kell, és nem is egészséges.

A száraztápok jók, az alusból a friskies, kitekat, felix nem sokat ér, ezeket inkább ne.

Mindig azt nézd, mennyi húst (nem állati származékot, mert az nem hús) tartalmaz. Minél többet, annál jobb. Ha gabonamentes, még jobb.

2017. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A macskámnak igyekszem mindig magadni a változatosságot de ha pl:Veszek neki N&D Száraztápot utána mindig megeszi az olcsóbbakat:) Akkor nem fogom mikrózni az alusat,mondjuk eddig se mikróztam.Alusból napi 1 db a max.A szárazakat nagyon szereti mindegy milyen fajta.Esetleg tudnátok ajánlani alusba egy jó fajtát ami megfizethető?Mert interneten láttam olyat is ami 80g és 400ft ami szerintem már nevetséges.Szárazat is mondhattok ha tudtok olyanokat ami a felsoroltakkal hasonló árban van.Köszi:)
2017. ápr. 1. 21:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért nem akarom mindig ugyan azt a tápot venni neki mert előbb-utóbb úgy is megunja.
2017. ápr. 1. 21:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig cat chow t vettem mert abból van sok fajta és ízű így tudom váltogatni az ízeket.Purina one ből is láttam többféle ízt,ez és a perfect fit nagyjából egy szinten vannak.Szt.ez a 3 táp lesz a nyerő,meg talán az iams ezeket mindet szereti.Alusból meg mindig mást kap.A tojáslevest és a rizseshúst is nagyon szereti,és a drága alusakat azok most a kedvencei,de ha nem akarja a szárazat megenni akk leállítom egy időre az ulusról.Nálunk lehet kapni állateledelesnél N&D száraztápot de van egy 10kg os zsák és abból adják kimérve csak sajna 1 féle ízben van,és nekem furcsa erős volt a szaga.És mindenféleképpen a steril változatot fogja kapni:)
2017. ápr. 2. 07:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Télen, ha langyosan szeretném neki az alusat adni, akkor sem mikrózom, hanem beleöntök egy korty forró vizet a tasakba, összekeverem, és akkor nem hidegen kapja, s egyben a folyadék pótlás is el van intézve. Ráadásul kimondottan szereti az alus kajákat így kicsi meleg vízzel felhígítva.
2017. ápr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Csak azért kérdeztem mert nem szokta az alusat egyszerre megenni és berakom a hűtőbe :)
2017. ápr. 2. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!