Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen minőségi, kevésbé...

Milyen minőségi, kevésbé fűszeres macskakaját vegyek a beteg, legyengült cicámnak?

Figyelt kérdés
3 hete jelentkeztek hasi fájdalmak a cicámnál. 3 nap elteltével a helyzete romlott, így állatorvost hívtam. Akkor bélgyulladás gyanú miatt 3 injekciót kapott. Pár nap múlva javult az állapota, majd teljesen felgyógyult. Az orvos tanácsára felvágottat és májkrémet kapott, azonban hiába váltogattam, egy hét múlva ráunt, így megleptem a kedvencével, Felix bacon szószos alutasakos. 2 napig ment a hasa és hányt, de ettől függetlenül étvágya volt. Újrakezdtük a diétát, és pár nap elteltével egyik pillanatról a másikra megint nagyon rossz állapotba került. Kihívtam az állatorvost, ismét bélgyulladást állapított meg. Most megint 3 injekciót kapott, másnapra kutya baja nem volt, amilyen gyorsan jött a betegség, ment is. Szeretnék neki valami kevésbé fűszeres, minőségi pástétomot, krémet, vagy nedves tápot adni, de nem tudom, melyiket válasszam. Nem szeretnék úgy járni, mint legutóbb, mert úgy gondolom evégett esett vissza.

2017. ápr. 5. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis dokid lehet. "Májkrémet és felvágottat ajánlott" jujj. Szerintem inkább száraztápal etess, mint nedvessel. Pl Royal, Hills ezekben találsz, direkt az ö problémájára valót is.
2017. ápr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minőségi szárazeledelt kellene inkább kapnia, ezektől a nedvesektől meg a felvágottól még jó hogy rosszul van.

[link]

Ezen az oldalon baloldalt be tudod állítani, hogy emésztőrendszeri problémás cicának keresel tápot.

2017. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A Royalnak van Intestinal konzervje, nekünk azt adta az állatorvos, amikor diétáztatni kellett a cicust. Illetve mikor elfogyott, akkor meg főtt sovány husit kapott (az orvos főtt rizst is ajánlott hozzá, de azt nem adtunk) egy-két hétig probiotikummal és immunerősítővel. Utána tértünk vissza a normál kosztjára. Ő nyerses, de eleinte itt is figyeltünk, hogy soványabb husikat kapjon és a kalciumot meg csontliszttel pótoltuk.
2017. ápr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kaptunk száraz tápot, amit ehet, de nem szereti. Nem csak ezt, korábban sem nagyon evett semmilyent.

Mindenesetre megpróbálom őket, hátha ezek megtetszenek neki.

2017. ápr. 5. 12:23
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha az orvos májkrémet és felvágottat ajánlott, akkor válts orvost. Komolyan.

Diéta: natúr főtt csirkemell filé, péppé főtt rizzsel, ill. kifejezetten diétás tápok.

2017. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
[link] Nekünk ennek a gyártónak a termékei váltak be. A cicám az alutasakos cuccokat sem bírja, a felvágottaktól meg elég durva hasmenése szokott lenni-amin a gyógyszer nem segített. Csak a tápváltás, és a szójás cuccok teljes mellőzése.
2017. ápr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha sokáig csinálja ezt, akkor kikéne próbálnod teljesen fűszermentes túlfőzött rizs + szárnyas kombót.

De az is lehet, hogy valamelyik hús fajtára érzékeny, próbálgass más eredetű húst, illetve pl. az Animonda gyárt strucc, bivaly, de még kenguru húsos alutasakos kajákat, igazából allergiás állatoknak.

De az a baj, hogy a minőségi nedves táp sokkal drágább mint a minőségi száraz, ha pl. Acanat vennél nagy mennyiségbe egyszerre, akkor alig lenne drágább mint a supermarket minőség (de először kicsibe próbáld ki, hogy eszi e).

Valamint nem kell lehurrogni az állatorvost, vannak jóminőségű felvágottak, 100% húsból nem az ilyen márkátlan sbudget szarokra kell egyből aszociálni a felvágott hallatán! Ha normális minőségű és nem fűszeres, akkor teljesen jó a macskának (persze nem egyedül azt kell adni).

2017. ápr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha a cica legyengült, ott a calopet mint segítség. Elég jól bevált.
2017. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha megszokta, hogy nedveset is kap, akkor a Royal canin alutasakos tápot ajánlom. Van belőle olyan fajta is, ami érzékeny gyomrú cicának való. Én nagy tételben rendelem a zooplusról, úgy olcsóbb.

De a tápanyagbevitel nagyobb részét inkább egy jó minőségű szárazeledel tegye ki.

2017. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Természetesen a legjobb minőségű ételeket kapja. Sajnos még mindig nem tudtunk rájönni, hogy mi a baj. Mindig fájlalja a pocakját, és nagyon érzékeny. Picit többet eszik egyből hány. :(

2017. ápr. 18. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!