Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért írnak ilyesmiket az...

Miért írnak ilyesmiket az intereten?

Figyelt kérdés
Mindig ha beírom hogy macskatartás, azt írják hogy oltás kell, mindig meg kell nézni milyen tápot adjak neki, nem szabad neki a kertből kimenni, sétátatni kell, miért kell a egy egyszerű kinti házimacskát ennyire elkényeztetni? Mamámnak nagyon sok macskája volt, egyik sem kapott védőoltást, maradékot ettek, mindenfelé mehettek, mégsem lett semmi bajuk.

2017. ápr. 12. 13:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is szörnyű, hogy falusi környezetben nem foglalkoznak abszolút az állatokkal. Állatorvosi gyakornok vagyok. Nagyon gyakran előfordul, hogy úgy kell 'üldzözni' a gazdit hogy legalább a bolháktól szabadítsa meg az állatot. Egy szóval sem mondtam hogy rendben van az hogy fogyóeszköz a macska falun, viszont ez semmit nem változtat a tényen, hogy ez így van.

És sajnos át tudom érezni a kinti-benti tartás veszélyét. Párom 8 éves kandúr testvérpárját mérgezte meg valamelyik 'kedves' szomszéd az ősszel.

2017. ápr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%

#10 Tényleg nem szőrszálhasogatni akarok, de tételezzük fel, egy kinti-benti cica esetében: hogy a csudában csinálsz szökésbiztos kerítést? Merthogy a macska ugrik-mászik, mind a klasszikus kerítésen, mind a betonfalon képes megoldani a felmászást, ha akarja. Márpedig nyilván akarja, mert természetéből adódik. :)

(Tételezzük fel, hogy felelős állattartóról van szó, aki mindent szépen-jól csinál, ezt az egyet leszámítva, hogy alom mellett kiengedi a cicót, ha annak kedve van.)


Most így egyedül a városi társasházak udvara jutott eszembe, hogy mint zárt közeg, lehet a cica telephelye, de ilyen házban élvén itt is látom, hogy ahol a gazdi engedi, bizony a ciló megoldja, hogy tetőn át, így-úgy kijusson, ha akar. (Most ebbe ne menjünk bele, hogy én ezt mennyire ítélem el. :) ) Kertes házban viszont szerintem nem tudsz "szökésbiztos" kerítést alkotni.

De javíts ki. :D

2017. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%

Itt egy példa a macskabiztos kerítésre

https://www.youtube.com/watch?v=i-8x22Ce55I

2017. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%
Rengeteg macskabiztos kerítés van és nagyon sok jó ötlet van a neten. Egyik ismerősöm is olyat csinált a kertjébe és sosem mentek el a cicái. Nekem mindkettő benti, nem is akarnak soha kimenni. Meg én is nyugodtabb vagyok, hogy nem mérgezik meg, nem ütik el, nem eszi meg egy kutya stb.
2017. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Istenem, haggyátok már ezt a lepontozást! És a többi normális választ köszönöm.
2017. ápr. 15. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!