Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudna ajánlani valaki bentre...

Tudna ajánlani valaki bentre cica fajtát, ezek alapján?

Figyelt kérdés

Párommal tervezzük, hogy lesz egy benti cicánk. Egy kb 85nm-es ikerházban lenne.

Egy olyan társra vágyunk aki rövid szőrű (a könnyebb takarítás miatt), játékos, de ölbe is lehet venni dögönyözni, szeretnénk ha könnyen tanítható lenne, nem mászna bele a tányérokba, stb (persze tudom, ez főleg nevelésen múlik, de olvastam pár fajtáról, hogy elég makacsok és önfejűek, nehezen taníthatók).


Ami nagyon tetszett nekünk, mind kinézet ill. jellemzők alapján az a:

- rövid szőrű sziámi: ezzel az a gond, hogy félünk, áthallatszana a kornyikálása a szomszédba, mert ugye ikerházról van szó.

- bengáli: gyönyörű, de erről is hallottam, hogy hangos és nem igazán szeret ölben lenni, inkább vadóc.

- Orosz kék: igazából ő az, aki eddig legjobban tetszik mert úgy olvastam elég nyugis cica, szép is, csendes is (bár olvastam, itthon nem kapni)



2017. ápr. 12. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Tán a britt rövidszőrű, viszont ő sem annyira ölbe cica, elég önfejü. Házi cica nem jöhet szóba?
2017. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Csak fajtatiszta cicát ajánlok lakásba. Abból is főleg a ragdollt. Látni a különbséget a házi keverékek és a minőségi cicák között. Nemcsak az értelmi szint más.
2017. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fajtisztát szeretnénk. A ragdoll nem jó mert hosszúszőrű ki van lőve. A britről hallottam hogy öntörvényű :(
2017. ápr. 12. 21:19
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nahát a háromból kettő kedvencem! A bengáli, és az orosz kék.

Először kizárnám a sziámit, az alapján amit írtál. A keleti fajták, így a sziámi is, eléggé önfejűek. Szóval nem csak a kornyikálással lenne baj. (amit írtál, önfejű, stb.)


Az orosz kék egy nagyon nyugodt, csendes típus. Kellemes hangja van, és ritkán hallatja. Az egyetlen fajta, amelynek dupla bundája van, az aljszőre és a fedőszőre ugyanolyan hosszú, ettől jellegzetes, elálló a szőrzet. Idegenekkel tartózkodó, a gazdájához nagyon ragaszkodik. Kicsit olyan arisztokratikus. Valamelyik orosz cár imádta. Ja, és Magyarországon nem tudunk orosz kék tenyészetet. Jófogáson 30-ért nehogy vegyél, a jófogáson orosz kéket hirdetők azt hiszik, hogy az oroszkék így egyben egy színmeghatározás (nem vicc).


A bengáli inkább kutyatermészetű. Imádja a vizet, meg is fürdik veled a kádban (önként!). Állandóan ott lohol a nyomodban. Szeret apportírozni, és ha peched van, rájön, hogyan kell kapcsolgatni a villanyt. Beszédes cica, de nem kellemetlen a hangja. Nem mondanám, hogy nem ölcica, nagyon ragaszkodó és szerethető. A sokadik generáció már sokkal szelídebb, vadócnak inkább az első generációkat nevezhetnénk, akik még közelebb állnak az ázsiai leopárdmacskákhoz. Valamint fontos, hogyan szocializálódtak a tenyésztőnél. Azok, akik egy csirkehálós, rácsozott, elkerített részen, "ketrecben" külön szobában, akármiben elzárva nevelik a macskákat, és naponta egyszer rájuk néznek távolról, főleg, ha nem tenyésztők, hanem szaporítók, szóval azokról a helyekről ne vegyél, ott ne is várj mást, minthogy vadóc. Az a normális, ha családi környezetben nő fel a cica, nem elzárva, foglalkoznak vele, erről személyesen győződj meg, nézz utána, honnan veszed. A bengáli sajnos divat, és sokan azért tartják, hogy pénzt csináljanak belőle. Tudok ajánlani megbízható tenyésztőt, ha bengálit akarsz (írj rám privátban).

2017. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Látom, írtad, h a britről hallottad, h öntörvényű.

Az összes internetes mém arról szól, hogy a macskák önfejűek, öntörvényűek, de ez mind-mind nevelés kérdése is. Határozottan állítom. Túl azon, hogy vannak erre hajlamosabb fajták, általánosságban a keletiek, említhetném a sziámit, vagy az abesszint. Az is valami gyönyörű.

2017. ápr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is kifejezetten a ragdollt ajánlom, sajnálom

hogy kilőve a szőr hossza miatt. Bengáliból Mollis Pede kennelt ajánlom.

2017. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bengáli :) 3 bengáli büszke gazdija vagyok. Tény nagyon hangosak, de ahogy előttem is írták, csakis megbízható jó tenyésztőtől szabad venni fajtatiszta cicát. De itt meg is jegyezném, hogy alsó hangon is kb 100-150.000Fttól indul egy bengáli ára. De inkább több. Nagyon jó fej, nagyon önálló, ugyanakkor rettentő figyelem igényes de ragaszkodó cicák.
2017. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az oldal szuper, én regteget használtam mielőtt megvettem a saját macsomat: [link] itt megnézheted melyik cica mennyire hullatja a szőrét, és rászűrhetsz arra is, hogy olyan fajtákat dobjon ki ami kevésbé hullatja. :) Mutatja azt is, hogy menyire hangosak, mennyire intelligensek stb.


Egyébként a szőrhullatás mennyisége nem teljesen függ össze a szőr hosszával. Ha minőségi tápot kap majd a cicád, egy félhosszú vagy hosszú szőrű cica sem hullatja olyan mértékben a szőrét. A perzsám alig hullatta a szőrét, a szomszéd rövidszőrű házicicája viszont olyan szinten, hogyha ölbe vettem gyakorlatilag úgy nézett ki utána a ruhám, mintha szőrméből lenne x) A perzsámmal sose tapasztaltam még hasonlót sem. Szerencsére.


Még azt hozzátenném, hogy fajtamacskát csak tenyésztőtől érdemes venni. Itt nagyjából össze van szedve miért: [link]

Mindenképpen jól gondoljátok át kitől vásároljátok a cicát, mert rengeteg olyan rosszindulatú ember van, aki bármit megtesz a pénzért és minden hozzáértés nélkül értékesíti akár a beteg cicáit is. Én már kifogtam 1x egy ilyet sajnos :( Csak ez után kezdtem el olvasgatni a témában. Rengeteg helyen van erről szó, ássátok bele magatokat a témába mielőtt rossz tapasztalatokat szereztek! Javaslom azt is, hogy látogassatok el macskakiállításra, ott biztosan megtaláljátok a számotokra megfelelő fajtát és azonnal kapcsolatba kerülhettek a tenyésztővel. :)

2017. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket! :)
2017. máj. 1. 19:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Már van orosz kék tenyészet Magyarországon, ha szeretnéd, akkor írj rám üzenetben, és elküldöm az oldalukat. Én beszéltem már velük, nagyon segítőkészek. :) Szerintem tökéletes választás lenne.
2017. dec. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!