Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudna ajánlani valaki bentre...

Tudna ajánlani valaki bentre cica fajtát, ezek alapján?

Figyelt kérdés

Párommal tervezzük, hogy lesz egy benti cicánk. Egy kb 85nm-es ikerházban lenne.

Egy olyan társra vágyunk aki rövid szőrű (a könnyebb takarítás miatt), játékos, de ölbe is lehet venni dögönyözni, szeretnénk ha könnyen tanítható lenne, nem mászna bele a tányérokba, stb (persze tudom, ez főleg nevelésen múlik, de olvastam pár fajtáról, hogy elég makacsok és önfejűek, nehezen taníthatók).


Ami nagyon tetszett nekünk, mind kinézet ill. jellemzők alapján az a:

- rövid szőrű sziámi: ezzel az a gond, hogy félünk, áthallatszana a kornyikálása a szomszédba, mert ugye ikerházról van szó.

- bengáli: gyönyörű, de erről is hallottam, hogy hangos és nem igazán szeret ölben lenni, inkább vadóc.

- Orosz kék: igazából ő az, aki eddig legjobban tetszik mert úgy olvastam elég nyugis cica, szép is, csendes is (bár olvastam, itthon nem kapni)



2017. ápr. 12. 17:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A sziámival nincs tapasztalatom, viszont a bengálival és az orosz kékkel igen.

A bengáli kicsit vadóc típus, hangosnak nem mondanám, nálunk legalábbis nincs ezzel gond. Hangja van, de az elviselhető. :) Ha van kedve akkor lehet dögönyözni, de sose jött odabújni még pl. Én megyek hozzá aztán van kedve, vagy nincs.

Az orosz kékünk pont az ellentettje, ő jön mindig hozzám, állandóan követ és velem akar lenni. Nagyon ragaszkodó típus. A hangját akkor használja ha éhes és szól hogy elfogyott a táp. :)

Van fajtatiszta, tk-s orosz kék tenyészet az országban, bár én anno külföldről hozattam be. Beszéltem már velük, ha gondolod tudok elérhetőséget adni.Lehet hogy az előző válaszolóval egyre gondolunk, de nem tudom :)

2018. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!