Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen oltások kellenek egy...

Milyen oltások kellenek egy kizárólag lakásban tartott cicának?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy cicám és érdekelne, hogy melyek azok az oltások, amelyek fontosak egy csak lakásban tartott cicának, akár el is pusztulhat nélküle a cica. Olvastam, de még nem állt össze a kép, hogy akkor most melyik is kell:

Veszettség, Fip, macskaleukémia, bőrgombásság, kombinált (pánleukopénia, rhinotracheitisz és kalicivírusos macskanátha)


Akinek lakásban van a cicája, az melyiket adatta be neki?



2017. ápr. 23. 13:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve még olvastam olyat, hogy immunhiány betegség, chlamidiozis, bordetella, giardia, de ezeknél oda volt írva, hogy kijárós vagy csoportosan tartott vicáknál javasolt.
2017. ápr. 23. 13:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Benti cicáknak a kombináltat és a veszettség ellenit vavasolják. Kombinált neki tartalmazná: calici, parvo, herpesz vírusok elleni védettséget.
2017. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki az első hozzászólót, hogy egyik oltás sem kötelező, és nem létfontosságú. Fiv-et (leukémia) vagy fip-et nemi úton vagy vérfertőzéssel tudná elkapni, veszettséget szintén. Első kettőt még akkor, ha az anyamacska is fertőzött volt, ezt már te nem tudod kikerülni. A bőrgombát pedig oltással nem tudod kivédeni, ahogy embernél sem.
2017. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ami a kombináltban bent van az a 3 arra azt írták, hogy minden macskának ajánlott, mert a lakásba akár cipőtalpon is bevihetjük!

A többi akkor nem kell?

2017. ápr. 23. 21:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Benti cicáknak ezt javasolják, amit le írtam1# vagyok. A kettes hozzá tette, hogy a többi általában kinti cicákra veszélyes akik verekednek, párzanak. Felv ellen( leucosis) is be oltathatod, ha akarod és fip ellen is védheted de csekély az esélye, hogy elkapja. Fiv ellen nem tudod oltatni az a macska aids és nincs ellene vakcina.
2017. ápr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!