Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartással kapcsolatos...

Macskatartással kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz egy kiscicám és lenne pár kérdésem:

Mivel etessem? Tudom, hogy táppal meg konzerves eledellel, de melyik márkát javasoljátok? És hányszor?

Elég ha egy sima kaparófát veszek neki, vagy inkább egy egész "macskabútort" emeletest kellene?(szobacica lesz)

Hogyan szoktassam meg az alomra?

Milyen játékokat szeretnek a cicák és mi az, amit itthol is eltudok neki készíteni vagy milyet vegyek?

Kell-e lakásban tartott cicának oltás meg férgek elleni szer és bolhapor vagy ezeket nem tudja elkapni ha nem jár ki?

Ivartalanításról mik a vélemények?

Valamint hogy viselkedik a cica a lakásban, elvan-e ha egyedül van hagyva otthon pár órára és mit tegyek, hogy jól érezze magát?

A legjobbat szeretném neki, várom a segítő válaszokat tapasztalt macskatartóktól zöld mancsért cserébe! Köszönöm!!



2017. ápr. 23. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fő táplálék: száraztáp, kiegészítésnek mehetnek a nedves eledelek. Minél jobb minőségű táp javasolt: Purina One, Acana, Orijen, Royal Canin, Brit, Leonardo. Sok kisállatfelszereléses üzletben lehet ezekből kimért kilós kiszereléseket kapni.

Kaparófa, bútor: Elég egy álló, hogy ezen élesítse a karmait, illetve ha tud még máshova mászni. Szeretnek minél magasabbra mászni, erre készülj fel. Konyhapult, akár szekrény teteje. Ezek közül is meg tudod neki tanítni majd, melyikre nem mehet.

Alom: Macskákban ösztönszerűen jön az alomhasználat: ahova el tudják ásni az ürüléküket. Azzal segíthetsz majd neki megtalálni, hogy beleteszed napi pár alkalommal, de magától rá fog jönni.

Játék: Kis labdát, egeret tudsz neki akár 200 ftért is venni. Minél többféle, annál ingergazdagabb a környezet. Az enyém az alufóia galacsinért őrül meg, régen a zsebkendőkért.

Oltás: Nincs kötelező oltás a cicáknál, de vannak cicaoltások. Veszettség ellen akár, vagy macskabetegségek ellen is lehet. Mivel benti cica lesz, a fő veszélyforrás a kinti ruházatod lesz. A legveszélyesebbet csak nemi úton, vagy sebfertőzéssel tudja elkapni, szóval nem tragédia ha nem oltatod be.

Féreghajtás: Ha kap húst a cica, akkor mindenképp ajánlanám 3 havonta. Állatorvosnál vagy állatpatikában beszerezhető. Bolha ellen akkor ajánlanék egy irtást, amikor megérkezik a cica.

Ivartalanítás: Kandús vagy nőstény? Ha kandúr, kevesebb lesz az esély arra, hogy megpróbál szökni (ajtó vagy ablak), nyugodtabb a macska, a vizelete kevésbé lesz büdös az ivartalanított kandúrnak. Ha nőstény, szintén a nyugalom miatt jó, illetve kevésbé lesz szökős a lány cica is. Ajánlom az első tüzelés elött elvégeztetni.

Egyedül: Persze. Mászkál, alszik, mosakszik. Ha vannak játékai, akkor nem fog kárt sem okozni.

Még valami: macskafű. Mivel benti cica, fontos lenne neki. A szőrlabdákat segít felöklendezni nekik, fontos az egészséges emésztéshez. Kisállatfelszerelés üzletben lehet venni. Elültetni, a cica rágcsálja. Így a szobanövényeket sem fogja enni. Másik opció a szőroldó paszta: finom paszta, ami a beleken keresztül segít távoznia a szőrnek.

Kicsit hosszú lett. Bármi kérdés van, nyugodtan írj.

2017. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon szépen köszönöm türelmedet ebben a hosszú válaszban, sokat segítettél!

Nem tudom még, hogy fiú lesz-e vagy lány, de melyik "jobb" lakásba? Vagy ha ivartalanítva van, akkor mindegy?

2017. ápr. 23. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás nem is kérdés, főleg ha lakásba megy.

Én éltem már együtt ivaros hímmel és nőténnyel is..Hát mindkettő pokol, megváltás volt az ivartalanítás.

A nőstény tüzeléskor teljesen megbolondult és minden áron szökni akart.

A hím pedig iszonyúan büdöset pisilt és jelölgette is a vizeletével a tárgyakat.Valamint jóval agresszívabb természete volt ivarosan. Ivartlanítás után a vizelete is normális lett és sokkal szelídebb, kezesebb macskát kaptunk.

Szóval én mindenképpen ajánlom, bármilyen nemű is lesz. Célszerű kb fél éves kora körül elvinni ivartalanítani, ekkor hamar túl lesz rajta és még biztosan nem ivarérett, megkímeled magatokat tőle.De ha nincs rá keret vagy ilyesmi, akkor később is oké, nincs rá szabály.

Nem lesz semmi hátrányuk az ivartalanításból, ne hallgass az olyanokra, akik szerint mindenképp szülnie kell egy macskának meg ilyenek..Hülyeség.

Az oltás fontos, az immunrendszerük annyira nem erős, mint a kijárós cicáknak.És akár a cipőddel is bevihetsz rá veszélyes vírusokat. Mindenképp oltasd be. Mondjuk veszettség ellen szerintem tök felesleges, a kint élő cicáknál is baromi kicsi esélye van,hogy veszett állattal találkozik.De ha laksában él, akkor úgy 0.Úgyhogy szerintem inkább a többi oltást kérjétek, pl kombináltat.

Féreghajtás fontos, a ti egészségetek miatt is.

Bolhaírtás stb szerintem annyira nem szükséges, de a biztonság kedvéért tavasszal/nyáron be lehet adni neki bolhaírtót.A nyakra cseppenhetők a legjobbak. De akár nyakörve is lehet, azok közül is van jó.

De csak megelőzésként, nagy esélye nincs szerintem.Csak ha már bekerült a bolha a lakásba, akkor nagyon nehéz kiírtani. De nem sok esély van rá szerintem, ha csak kintről nem viszitek be.


Kelleni fog neki tálka.Szerintem a kerámia tálak a legjobbak.És érdemes alátétet tenni a tálkák alá, szeretik kiszedni a tálból a kaját.

Az alomra szoktatás nagyon egyszerű. Meg kell neki mutatni az almot, kicsit belenyúlni a mancsával, hogy lássa , hogy van ilyene is.

Szinte 100%, hogy rögtön az alomra fog menni, ha rájön a szükség.

De mivel új helyen van, ha nem odamenne rögtön, akkor át kell tenni a kakit az alomba és várni, hogy legközelebb odamenjen.

De mondom, ahogy láttam eddig a macskáimnál, azonnal alomra mentek, nekik is jobb, ha el tudják kaparni.

A csomódodó almot ajánlom , könnyű tisztítani és gazdaságos.

A macskabútor jó dolog, szeretni szokták, de ugyanúgy elvannak egy magas polcon vagy szekrényen is.Fekhely terén is szeretik a cica fekhelyeket, de van amikor egy koszos cipősdobozba fekszenek inkább, ami még kicsi is nekik, pedig ott van a fekhelyük is..Macska logika..:D

Játékoknál is a bolti labdák és a botra rakott tollak, labdák stb népszerűek a cicáknál, de ugyanúgy eljátszanak egy parafadugóval is vagy egy madzaggal. :)

Etetésnél én inkább a száraztápot helyezném hangsúlyba, ennél is olyat, amiben sok hús van.Az átlag bolti tápokban 4% hús van.Hát ez elég karcsú.Meg kell nézni,hogy melyikben mennyi van.Én már drogériában is találtam sokkal magasabb hústartalmút is baráti áron.De netről is lehet rendelni, nagy mennyiségben kb annyiba jön ki a jó minőségű, mint a 4%-os whiskas meg kitekat.

A konzerveknél/alutasakosoknál is figyeld a hústartalmat.Szintén azt hiszem a dm-ben szoktam venni 40-60%-os hústartalmút is tök baráti áron. Meg kell nézni melyik milyen.

Annyira figyelj, hogyha ivartalanítva lesz a macskád és főleg ha kandúrról van szó, akkor ivartalanított cicáknak való száraztápot vegyél.Steriled szokott lenni ráírva

2017. ápr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ivartalanítással kapcsolatban én azt hallottam, hogy ha ivarérés előtt lesz ivartalanítva, akkor nem fejlődik ki rendesen. Ez igaz? Mert akkor inkább majd egy éves kora után lesz megcsinálva.
2017. ápr. 24. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!