Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éhező, beteg macskával mit...

Éhező, beteg macskával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A szomszéd utcánban van egy "macskás" ház. Van pár jó nagy, kövér, és egy csont és bőr macska. Ma vittem neki virslit, de a 3mm-es kis karikákat sem tudta megrágni, annyira gyenge. Fogai vannak, néztem, de csak a összenyomott, pépesített, egybe lenyelhető virslit tudta megenni. A szeme állandóan gennyes, mindig éhes, nyávog egyfolytában. A szomszédok mindig csúnyán néznek, amikor odamegyek megetetni, meg nem mindig találom ott, amikor mennék megetetni. Kaját otthagyni nem tudok, mert elég sok kutya van a környéken.

Mit kéne tenni? A macska 2-3 éves, de nem is értem, hogy lehet még életben ilyen rossz állapotban. Minden egyes kis porcikája tisztán érződik. A "gazdái" napi 2x etetik az állataikat, de száraz táppal, amit ez a szerencsétlen nem tud megrágni. Hívjak állatvédőket?



2017. ápr. 27. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem fogod meg és viszed haza?
2017. ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Hívj állatvédőket. Nálunk is volt ilyen az utcában, elvitték a kismacskát
2017. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Schwabland válasza:
53%
Ha van rà módod,fogadd be. Én legalábbis ezt tenném a helyedben.
2017. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Csóri alultáplált vagy férges és fertőzött . Doki kell neki , vagy befogod vagy felnyomod őket több személlyel .
2017. ápr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
kamu, a macska ha nem kap enni a gazdajatol feltalalja magat, elmegy vadaszni vagy ellopja mas macskak kajajat.
2017. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van egy igen féltékeny, (macskagyűlölő) nagytestű kutyám, így a macska befogadása nem megoldható. Még töprengek, de szerintem szólok valamelyik állatmenhelynek.
2017. ápr. 27. 19:28
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Valószínűleg krónikus macskanátha, ha a szeme gyulladt. Merthogy ez egy vírusos eredetű betegség, és ha kiskorában nem kezelik, nagyon komolyra fordulhat. Rámehet még a szeme is.
2017. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha azt is látod, hogy viszonylag rövid, 2-3 cm-es nyál is lóg legalább az egyik szájszélen, akkor vélhetően FIv fertőzött. Veszélyes lehetne a többi macskára, de nem az, mert nem verekednek vele, ők is elkerülik.Valóban nem tudja megenni a tápot, vélhetően általános fogíny gyulladása van, amely azonban szinte állandó antibiotikumos kúrával lenne kezelhető. Az ilyen legyengült állat azonban ebbe hamar belepusztulna. Ilyen esetekben én nem a hatóságot szabadítom a gazdára, hanem elmondom, hogy nekem/ nagymamámnak/ ismerősömnek is volt ilyen cicája, aki mr csak a KONZERVET tudta megenni.😊 Hidd el, az emberek Alapjában véve jók, ha elmondod azt is, hogy állatorvos is milyen szépen segített rajta, biztos vagyok, hogy el fogja vinn ő is.😊
2017. jún. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Él még a cica?
2018. okt. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!