Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az az ember akik 10 macskával...

Az az ember akik 10 macskával vagy kutyával osztja meg a lakását az normális mentálisan, vagy beteg?

Figyelt kérdés
2013. máj. 4. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha az egyéb életvitelében nem befolyásolja ez,akkor nem nevezhető bolondnak. Sokan vannak akik,szeretik az állatokat és próbálnak rajtuk segíteni,akár így is. De ha az egész élete e körül forog,egyéb kapcsolatait elhanyagolja emiatt az már nem egészséges.
2013. máj. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen,nincs senkije,csak a macskái.....valahogy nekem se kéne az ilyen ember,pedig szeretem a cicákat,nekem is volt!

Ráadásul fiatal ember!

2013. máj. 4. 12:50
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"kik pazarolták ölebekre

A felebaráti szeretetet?"

(József Attila)

Félreértés ne essék, én is szeretem az állatokat, de amikor az emberek egymás helyett csak a macskájukat tisztelik, rá árasztanak minden törődést, embertárasikkal pedig csak zsörtölődni tudnak... hát, az borzasztó.

2013. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Ez az egyetlen tény nem dönti el, hogy mentális beteg-e az illető, ettől még lehet beteg és normális is. Kevés az infó.
2013. máj. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen ember általában az emberek felé zárkózott, vagy urambocsá többre becsüli az állatokat, mint az embereket. Pl. ha megnézel egy állatokkal foglalkozó fórumot, sok állatbarát olyan gyűlölettel tud beszélni azokról, akik bántanak egy állatot, hogy kétségbe vonja az ember a szeretetteli lelküket...


Olyat is olvastam, hogy valaki inkább egy fuldokló kutyát

mentene, mint egy embert.


Szerintem ez már túlzás. Sokan kompenzálnak a nagy állatszeretettel, mert egy emberi kapcsolatban nem tudnak helytállni. A kiskutya meg nem dumál vissza és nincs véleménye.


De a zárkózottság mellett lehet trauma is a háttérben, pl. Szabó Magda Az ajtó című regényében az elfogult macska- és kutyarajongó Emerenc esetében.

2013. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen én is így gondolom,hogy túlzás!


Nekem is volt cicám,de nem 10!

Most gondolj bele,a pasi felmegy a nőhöz és egy állatkertbe megy tudatlanul....minden csupa szőr,az alom szagáról ne, is beszélve...nem egészséges na!

Ott valami nincs rendben a fejekkel!

2013. máj. 8. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!