Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jól érezné magát nálunk a cica?

Jól érezné magát nálunk a cica?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnénk cicát, de nem tudom hogy minden megfelelő lesz neki.

A házunkról és a körülményekről:

-modern ház

-nagy tér

-nem sok bútor

-teljes lakásos bejárása lenne

-csak lakásban lenne


Naponta 5 órát lenne egyedül.


Lehet, hogy ez egy butus kérdés, de szerintetek jól meglenne ilyen környezetben? :)


És, még egy dolog:

Van olyan bújos-lusta macsekban, ami hosszú szőrű?


Köszi előre is


2017. máj. 3. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, jó lenne :)

Fajtatiszta cicák jellemét én annyira nem ismerem, de majd biztosan ír valaki. Nekem mindig házicicáim voltak, ők is elég lusták, miután a kölyökkorból kinőnek. A legtöbb bújós is, persze nem mindegyik, de nekem az összes cicám az volt.

Szükséges lesz számára kaparófa, attól, hogy benti cica, érdemes beadatni az oltásokat neki. Ivartalanítani pedig 6 hónapos kor körül javasolt.

2017. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kata-92 ***** válasza:
Fajtatisztaban a maine coon bujos nagyon kedves. Csak azon penzbe kerulnek kb 100 ezer egy macska. Nem baj ha nem engeded ki, en macskam megmergeztek azt tulelte utana mar nem engedtuk ki de kiszokott es elutottek. Ujat mar ki se engedem epitettem neki egy kifutot oda mehet majd ki de amugy kivittem hosszu porazon es nem akart menni, lefekudt mellem. Jo helye lesz nalatok enyem tobbet van egyedul maine coonom de lekoti magat sok jateka van. Vettem neki egy olyat aminek az a neve h Catit Design Playing Circuit imadja egy labirintus palya amibe korbe tud lokdosni egy labdat es boviteni lehet mas Catit termekkel. Nekem meg a Catit wellness center vab azon fekudni tud es maszirozza meg van neki egy masik is ami mas tobb szintes tele rakod kajaval es ahogy utigeti az aljan kijon azt is szereti. Van macskabutora is azon fekszik es elesiti a karmait a kaparofan azt vegyel mielott erkezik en is vettem es megmutattam neki es csak azt hasznalja butorokat soha.
2017. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A macsekoknak szükségük van a szabadságra hogy időnként ki tudjon kéreckedni és kimenni az udvarra. Tudom nehéz mert féltjük őket de ha ez nem biztosított számukra akkor nehéz lesz velünk. Egyébként más kifogás nincs, biztos nagyon jól érezné magát nálad a családban.
2017. máj. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a mai világban jobb egy cicának bent a lakásban.

Egyrészt kint megvan a veszélye, hogy elütik vagy kutya megfogja.

Másrészt emberek is kirakhatnak nekik mérget,de akár más macskáktól is megbetegedhetnek, vagy éppen más macskák támadásai is komoly gondokat tudnak okozni..

Sok veszélye van a kint tartásnak.

Én azt mondom, inkább benti legyen. Emellett meg lehet próbálkozni azzal, hogy pórázon sétálni viszitek, akár a kertben.Vagy egy kis kifutót vagy kennelt építeni neki..Így lehetne kint is, de nem tudna elcsavarogni és nem esne baja.

Amúgy szerinem rendben lesz így, hogy a lakásban mindenhova mehet és nem is sokat lenne egyedül..Azt az 5 órát simán átalussza.

2017. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
erdekes ezek mindenkit lenullaznak aki azt meri irni hogy kell a macskanak kint is lenni nemcsak bent allandoan, ez olyan mintha titeket fogva tartana valaki mindent megadna nektek de a lakast nem hagyhatnatok el eletetek vegeig, milyen erzes lenne?? ugyanezt eli at a macsek is, onzo allatkinzok vagytok.
2017. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)

Sajnos társasházban lakunk, semmi zöld kert nincsen, csak egy nagy parkoló a "kertben".

Meg mellettünk rühes macsekok laknak, nem szeretném ha elkapna valami betegséget, bántaná valami rossz ember/macska. :(


Még lenne valami kérdésem:

Van valakinek tapasztalata menhelyről hozott cicáról?

Lett/volt valami rossz szokása amit nem tapasztaltatok a menhelyen? :)


Köszi ezt is

2017. máj. 4. 13:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaja, mindenkit lepontoznak aki azt vallja hogy a macskának kint is kell lennie.

Gondolom mert nem volt még macskájuk és meg vannak győződve arról hogy erőszakkal bent tudják őket tartani a lakásban mint egy tengeri malacot vagy hörcsögöt :-D

2017. máj. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Természetesen tarthatsz panel lakásban macskát, olyat is amelyet menhelyről hozol (nekem is ilyen macsekom van) viszont szerezd meg előre azokat a dolgokat amik kelleni fognak majd.. alomtálca, kaparófa, etetőtál, macskapóráz a sétáltatáshoz.
2017. máj. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!