Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett az éjjel?...

Mi történhetett az éjjel? Visszatalálhat egy 10 hetes cica, aki 2 hete van nálunk?

Figyelt kérdés

Két hete van nálunk két kiscica, az első 3-4 napon egy kis kamrába bezárva "szokattuk" őket, utána napközben szabadon voltak a kertben, néha maguktól bementek a helyükre. Északára továbbra is a kamrába tettük őket, de mivel nagyon meleg volt, nem csuktuk rájuk az ajtót, hanem egy kb 1 méter magas műanyag táblával torlaszoltuk el a kijáratot. Úgy tűnt, nem tudnak felugrani olyan magasságba, nem tudják beleakasztani a körmüket.


Ám tegnap éjjel történt valami, reggelre csak az egyik cicát találtam a helyén, és a kamra össze volt kakilva, kisebb kakidarabok elszórva szanaszét. A kamra előtt a sárban nagyobb macskanyomok és pár apróbb macskanyomot is találtunk.


Arra gondolok, egy nagyobb macska beugorhatott hozzájuk, ők megijedtek, ijedtükben összekakálták a kamrát (egyébként kizárólag alomba végezték a dolgukat, sose kakiltak össze semmit), és az egyik cica valahogy át tudott ugrani menekülés közben a műanyag táblán (ha tényleg volt bent egy felnőtt macska, annak ez nem okozhatott gondot)....


Se szőr, se vérnyomokat nem találtam, tehát nagy dulakodás nem lehetett odabent, csak sok kakidarab szerteszét, illetve a bentmaradt kiscica meg volt reggel rémülve, sokat nyávogott, dorombolt, dörgölőzött, többször odament inni a tálkájához, sokkal gyakrabban, mint az eddig.


Tapasztalt macskagazdiktól kérdezem, szerintetek mi történhetett az éjjel? Valószínűsíthető, hogy át tudta ugrani a táblát, és elmenekült valamerre? Ha életben van, és nem fogták be sehol, akkor visszatalálhat még hozzánk?


Két kisgyerek siratja reggel óta :-((((


2016. júl. 4. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát vagy megszöktek, vagy beugrott értük egy menyét, vagy elvitte egy álvemhes macska..
2016. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az egyik veszett el, a másik ott maradt a kamrában. Menyét nem jár erre.... álvemhes macska?! Ilyenről még csak nem is hallottam. Ahhoz már elég nagy, hogy csak úgy megfogja és elvigye egy másik macska szerintem. 10-11 hetes.
2016. júl. 4. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyest az városokban is gyakori éjszaka. Az is lehet hogy annak az ürülékét láttad a helyszínen. Simán elcipeli a kismacskát is ha éppen nem talál ízletesebb táplálékot.

[link]

De ha nem messziről hoztátok a cicákat akkor jobbik esetben az anyjuk talált rá és hazavitte. De a leírtakból, például hogy rémült volt a másik cica, sajnos nem ez a valószínűbb.

2016. júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A város másik végéből hoztuk, de már rég el voltak választva, igazából nem tudom, ott lakott-e egyáltalán az anyjuk velük... nem volt szó nagy macskáról, csak ez a két kiscica volt a háznál.
2016. júl. 4. 14:49
 5/6 A kérdező kommentje:
De ha nyest támadta volna meg, nem kellene, hogy valami nyoma legyen? Vér, szőr....
2016. júl. 4. 14:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha láttál arrafele friss nagyobb macska nyomait, az simán beugorhatott hozzájuk, akárcsak kíváncsiskodni is. Egy nagyobb testű nőstény magával vihette anyai ösztönből, a 10 hetes cicát még elbírják. De arra is van esély, hogy nagy rémületében sikerült kiugrania. Ha nem fogták be, mivel már eddig is kimehettek, vissza fog találni, és reménykedjünk ebben a verzióban. Én macskákat és görényeket tartok, és ha összekapnak annak is van nyoma, így reméljük nem nyest golt.

Amúgy egyszer bejött a lakásba egy idegen kandúr, aki nagy felfordulást keltett, és a macskáim a vezsekedés közben összekakilták a folyosót, ahol az események zajlottak, ugyan így apró, körömnyi, és fél hüvelykujjnyi darabokat otthagyva. ( a nyest amúgy egy vékony hosszabb csíkot ürít, nem barabokat, pláne nem vadászat közben, mert egy kifejlett nyestnek annyi lefojtani egy 10 hetes macskát, mint nekünk kibontane egy chipseszsacskót...)

2016. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!