Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltünt pár napra a macskám,...

Eltünt pár napra a macskám, lehet veszett?

Figyelt kérdés
Most került elő a cicám, nem látok rajta harapás nyomot, de lenne egy olyan kérdésem, hogyha a bolha ami rajta van megcsíp engem is...és ő veszett, akkor én is elkaptam?
2017. máj. 7. 07:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha az ország keleti régiójában élsz érdemes beoltatni, hazánkban főleg a román és ukrán határ környékén fordul elő veszett állat. Állatorvos mondta nekem.
2017. máj. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A harapó háziállatot minden esetben meg kell tartani és állatorvosi karanténban kell elhelyezni. Ha 15 napon belül nem tör ki rajta a veszettség, az ember nem fertőződhetett.


Ez miért van, mikor a lappangási idő több is lehet?

Beoltatom a cicámat, holnap felhivom az orvost, de érdekelnek ezek a dolgok is.

2017. máj. 7. 17:39
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha veszett lenne azt szerintem még te is észrevennéd...


Ne legyél mér ennyire hipochonder.

2017. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen egy picit hipochonder vagyok, de ezt szimplán csak nem értem... lappangási időben nem fertőz?
2017. máj. 7. 19:19
 15/15 anonim ***** válasza:

Értsd már meg, hogy semmi esélye, hogy veszett legyen a macskád.

Ha erdő mellett élnétek, akkor lenne rá minimális esély, hogy egy kóbor róka megharapta.De mivel nem éltek ott és nincs is harapás a cicádon, ezért nem nagyon esélyes, hogy veszett lenne.

De oltasd be, károtok nem lesz belőle, te is megnyugodsz.

És a másik dolog, hogy ha még nincsen, akkor ivartalanítani is kéne.De javíts ki, ha tévedek.Ivaros macskák szoktak elcsatangolni akár napokra.

Ez reálisabb veszély,hogy megint elmegy,mint amitől most félsz.Szóval ha még nincs ivartalanítva,akkor gondold át.

A bolha ellen meg van pár jó készítmény.Bár bolhától nem nagyon tudsz elkapni semmit.

Amire gondolsz szerintem, az a szúnyog vagy a kullancs.Ők terjeszthetnek halálos betegségeket is.De lehet ellenük védekezni oltással (neked és a cicának is).

2017. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!