Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy hagyjon...

Mit csináljak hogy hagyjon aludni?

Figyelt kérdés

A cicám 7-8 hetes.2 napja van nálunk.

Az első Éjszaka nem csinált semmit nyugodtan aludt. De a második éjszakán hajnali ötkor ébresztett föl, és nyávogott, nyávogott és kaparta a kaparó fáját és dobálta játékát és ugrált.Kimentem hozzá és ő levadászta a lábam.Aztán vissza mentem aludni és aztàn kezdődött minden előröl.Napközbe Le van mozgatva rendesen.Mit tegyek hogy ő is aludjon éjszaka ?Az ivartalanítás esetleg (majd) segítene?Gyorsan kell cselekedni mert anyukàm ma azt mondta hogy ha továbbra is ezt csinálja akkor elviszi....:(. Nem értem mert az első éjszakán minden rendben volt...


2017. máj. 21. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Minek vittétek akkor haza, ha anyukád máris el akarja vinni?! A macskák nem alusszák át az éjszakát, pláne ilyen pici korban. Hogy ha csak hajnali ötkor ébresztett, az elég jó (és nem mondjuk fél kettőkor).

Ezen az ivartalanítás sem segít, ettől függetlenül az majd szükséges lesz. Viszont ha majd felnőtt lesz a cicád, akkor várhatóan nyugisabb lesz. Ha korán kelt, adj neki enni, inni, picit játssz vele, és feküdj vissza. Ahogy növekszik, hozzá fog szokni a család napirendjéhez és alkalmazkodik majd.

Anyukádnak meg üzenem, hogy úgy vegye a cicát, mintha kisbaba lenne a háznál - a pici baba sem alussza át az éjszakát, és sokáig korán kel. Ezért csúnya dolog lenne megszabadulni tőle.

2017. máj. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az előszobába zárom őket, mert amikor kénytelen voltam velük aludni, mindig felzavartak, felnőttkorban is:(

A macska éjszaka aktív, ennyi, ennek az ivartalanításhoz vagy a felnőttkorhoz semmi köze.

Mi vettünk egy nagytestű kutyának való szobakennelt, és éjszakára bezártuk. Az annyiban segített, hogy megszokta, hogy éjjelre be van zárva, és reggel 6-ig nyugi van.

2017. máj. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Második: akkor nekem szerencsém van a cicámmal :) Mióta felnőtt, alkalmazkodott hozzám, és ha én alszom, ő is alszik, vagy legalábbis csendben van.
2017. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!