Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon önző dolog azt várni...

Nagyon önző dolog azt várni egy 2 évestől, hogy hajnalban hagyjon aludni?

Figyelt kérdés

Már dolgozom, n7-kor kelek. A fiam sokszor átjön előbb, csak sajnos nem pihen, hanem hangoskodik, püfölgeti az ágyat kézzel-lábbal stb. Vagy azt akarja, hogy simogassam az ágyában, de nem alszik vissza ettől csak nagyon ritkán.

Én aludni szeretnék. Nagy elvárás, hogy legyen nyugton, vagy ha nem akar, játsszon a szobájában?

Jelenleg egyedül nevelem, de mikor apa még velünk volt is én foglalkoztam vele, ő nem volt hajlandó rá, még ha rajtunk is "ugrált", vagy ha sírt is én mentem át. Náluk kicsi korában az volt a szokás/szabály, hogy addig nem mehettek be a szülőkhöz a gyerekek, amíg a szülők fel nem ébredtek. (Persze nem 9-10-kor.)


2014. júl. 12. 06:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem nagy kérés. Nem tudnál előbb lefeküdni aludni? Vagy napközben aludni vele? Nem vagyok az együtt alvás híve , és csak legvégső esetben mondanám ezt, de esetleg hétvégente együtt alszotok hátha úgy tovább alszik? (leg leg leg végső eset!!!) Nem hiszem, hogy jó ötlet kizárni a gyereket a szülőktől, szerintem ez abszolút fusztráló, hogy a szülő nem megközelíthető (és annál inkább bekívánkozik a gyerek) 2 évesen ezt még nem lehet, 4-5-6 évesen már igen, akkor már meglehet velük beszélni.
2014. júl. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Ha van a szobádban tévé, tegyél be neki mesét, addig nyugton lesz, mást nem tudsz tenni. Én még a 4 évesemet sem hagynám szabadon mászkálni a lakásban, amíg én békében alszom, nem hogy egy 2 évest.

Nálunk is ez volt gyerekkoromban, mi hajnalban keltünk, és mentünk a szüleinkhez, ők meg beraktak nekünk valamit. Ettől nem lesz tévéfüggő.

2014. júl. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem nagy elvárás, ez lenne e normális. Ha átjön, akkor küldd vissza az ágyába, és ne vedd magas mellé. Ne simogasd, Ne az legyen, amit ő akar, hanem az, amit te. Akkor is az legyen, amit te akarsz, ha hisztizik miatta. Tanulja meg, hogy nem ő parancsol neked.
2014. júl. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem nagy elvárás,legyél vele határozottabb,hogy pihenni kell csöndben,vagy csendben játsszon a 2 éves már nem kisbaba,az lesz amit megszokik,ha azt szokja meg,hogy mindenért körbeugrálod,akkor sose fogsz reggel pihenni.
2014. júl. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
igen a rövid mese is megoldás
2014. júl. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
egyáltalán nem.nekem ma 5-kor átjött,fogtam,és szépen visszafektettem
2014. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Mivel a kérdező dolgozik már nem otthon van a gyerkőccel, így nem tud napközben aludni, így nem nagy kérés, hogy a 2éves maradjon csendben.

Próbáld meg a mesét, vagy hogy nem veszed magad mellé.

2014. júl. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagy önző és nem nagy elvárás, de sajnos sok gyerkőcnél kivitelezhetetlen. Ez van :)

Ha majd nagyobb lesz, megtanul rendesen beszélni, akkor könnyebb lesz.

2014. júl. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a fiam most toltotte a 3-a.nekem is felkel mostanaban 5-6 korul de mindig mondom hogy fekudjon meg vissza.utana iszik es magatol visszaalszik
2014. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos már pici baba korában sem aludt meg velünk egy ágyban. Amíg apa itthon volt, éjszakára bezártuk a kisrácsot és ha kellett valami, bementünk. Egész szépen beszél, ha zárva volt, szólt, hogy anya/apa kienged, most az anya megsimogat az ágyikódban megy. Csak épp nem alszik már vissza.

A tévé sosincs bekapcsolva amíg ő ébren van, mese még kilőve.

Majd igyekszem határozottabb lenni.

2014. júl. 12. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!