Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nem hagy aludni,...

A macskám nem hagy aludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem rég felhoztam egy cicát az utcáról , mert nagyon megsajnáltam .De azóta nem hagy aludni , mindig 4-5-kor (hajnal)kelek miatta .Nyávog , szaladgál a lakásban .Kisfiú cicáról van szó .6 hónapos körüli.

2017. febr. 20. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ehes wc-ni kell neki nem virja a bazartsagot. Akarmi oka lehet. Es nem art ha elviszed orvoshoz.
2017. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát mindig van neki kaja , wc-zni is akármikor mehet , a lakás is jó nagy , persze nem mérhető egy udvarhoz ...nem tudom , lehet csak az a baja , hogy kellene neki egy kis szabadság .De viszont nem szeretném kirakni az utcára, ha odaadnám valakinek nem tudom hogy viszonyulna az új környezethez.
2017. febr. 20. 21:27
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát elég beteg természeted van , én nem ehhez hasonló megoldást keresek.
2017. febr. 20. 21:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvos latta? En biztos megkerdeznem. Es az nem lehet hogy unatkozik?
2017. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is kb 1 hónapja van egy utcáról mentett cica, igaz ő már 2 év körüli. Éjszakai állatok, a Tiéd ráadásul még kölyök is. Meg fogja tanulni, hogy mi az életritmusotok, de ehhez idő kell.

Egyébként nem tudom, hogy a macskák mikortól ivarérettek, de én azzal kezdtem, hogy vittem ivartalanítani a kandúrkát, mert itt a tavasz és megkergülnek. Szóval azt mindenképp ajánlom.

Illetve csinálj neki játékokat (lehetőleg távol a szobádtól :D) tegyél ki 1-2 kicsi gumilabdát, amivel tud játszani, de nem hangos. Köss a kilincsre egy cipőfűzőt, azzal is jól el tud szórakozni.

2017. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tud enni, inni, wc-zni, akkor unatkozhat. Tegyél ki neki játékot, de nem kell nagy dologra gondolni, úgysem fog vele játszani (tapasztalat). Viszont ne szoktasd hozzá ahhoz, hogy felkelsz hozzá, és hajnali 4-től vele játszol, mert nagyon hamar meg fogja szokni, és akkor elfelejtheted, hogy tovább alszol (ez is tapasztalat....)
2017. febr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szép dolog volt tőled, hogy befogadtad.


Nyilván szokatlan még neki ez az új helyzet: bezártság, kisebb élettér, idegen környezet. De idővel megszokja majd biztosan, csak legyél vele nagyon türelmes és kedves.


Mindenképp vidd el ivartalanítani, mert ebben a korban már ivarérett és menne a lányok után. Könnyen lehet, hogy most ezért nem érzi magát jól a lakásban.


Próbálj meg venni neki játékokat, kaparófát, és szeretgesd őt minél többet!

2017. febr. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen macskák. Nekünk volt egy olyan, aki kb. délután 5-kor rohangált föl-alá, talán 10 percig. Aztán mintha mi sem történt volna, megállt, körülnézett, és ment lefeküdni. Nem sikerült kideríteni, hogy mi volt az oka, miért pont akkor, miért pont 10 percig, stb.

Meg lehet szokni, félre kell állni, elpakolni dolgokat az utjából. Majd ha öregszik, kicsit megnyugszik.

2017. febr. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Már ivarérett, szóval ez is rá tehet egy lapáttal, de a cicák alapból imádják hajnalba ébreszteni, vidd dokihoz, kérj idöpontot az ivartalanításra, mert nagyon büdi lessz a lakás, mikor nekilát jelölgetni.
2017. febr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinu ugy van vele,h ha o felkelt,akkor kelj fel te is.Az enyem is 5 korul kelt mikor meg kicsi volt.Lefekudt az arcom melle nagyon dorombolt es figyelte,h mikor nyitom ki a szemem.Kesobb mar int aludt.Este levittuk reggel meg lementem erte.
2017. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!