Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rosszul érzem magamat, mert 2...

Rosszul érzem magamat, mert 2 hétig egyedül hagyom a cicáimat. Tényleg rossz gazdi lennék?

Figyelt kérdés

Van 2 cicám, úgy alakult, hogy 2 hétre el kell utaznom (munka miatt) és egyedül hagyom őket. Persze lesz aki enni/inni adjon nekik meg aki az almot cseréli, de szegények egyedül lesznek egész nap. Bár testvérem fel tud jönni hétvégére hozzájuk és itt alszik, meg másik rokonom mondta, hogy majd feljön, de nem alszik itt, csak pár órát eltölt velük, de azért ez mégsem olyan mint amikor én vagyok velük itthon.

Nagyon szemét dolog tőlem, hogy itthon hagyom őket így?

Mindig aggódom értük, akkor is, hogyha 1 napig nem vagyok itthon, nem tudom hogy fogom kibírni. :(



2017. máj. 25. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Dehogy is , ne érezd magad rosszul.
2017. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A másik lehetőség az lenne, hogy elviszem anyukámhoz őket, bár lehet rosszabb lenne nekik. Utazás, új hely, csak akkor legalább minden nap velük lenne, még ha csak délután meg este.
2017. máj. 25. 09:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szemét dolog tőled. Dolgozni mész, hogy eltartsd magadat és őket is!

Ha a macskáid már felnőttek (min. 1 évesek) fel se tűnik nekik a távolléted. Úgy tudom a felnőtt macskák a nap 90%-át átalusszák. Na meg van vízük,kajájuk és tiszta almuk.

Mivel nem kutyák, így nem fogsz nekik annyira hiányozni.

2017. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az egyik cica 2 éves, de a másik még csak 8 hónapos.

Aki 8 hónapos, őt 7 hetes óta én nevelem, a másik cicát másfél hónapja mentettem meg és fogadtam be. A 2 éves cica jobban elvan, a fiatalabb még igényli eléggé a társaságomat, őt jobban féltem az egyedülléttől. (Eléggé el lett kényeztetve mások szerint.)

Mondjuk belegondolva nappal alszanak, délután is, amikor velük vagyok, éjszaka aktívak, amikor én alszok. Lehet tényleg nem viselné meg őket annyira. Bár félnék hogy kárt csinálnak magukban, mondjuk áramtalanítani fogok mindent amihez hozzáférhetnek.

2017. máj. 25. 09:26
 5/7 anonim ***** válasza:
a macskák territoriális állatok, szeretik a megszokott helyeket csak sokkolnád őket azzal ha kiszakítanád őket otthonról és még te is elmész. Legjobb ha otthon maradnak és feljár hozzájuk valaki. Az, hogy rosszul érzed magad természetes mert szereted őket, de ki fogják bírni.
2017. máj. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megértelek. Én is ezt csinálom mindig. Egyáltalán nem szemét dolog természetesen, és ők legalább ketten vannak, és ott vannak addig is egymásnak.

javaslat, ha gond van (nyugtalanok, változik a viselkedésük), a feliway párologtató.

[link]

itt a legolcsóbb: [link]

Mert azért valószínűleg észre fogják venni, meg fogják érezni.

Nekünk bevált. Állatorvos ajánlotta.

Egyébként pedig majd ha hazajöttél, csinálj úgy mindent, ahogy szoktál, úgy foglalkozz velük is. A macskák a szokások rabjai, az enyém imádja a napirendet :-)). Ugyanezért ne költöztesd őket át anyukádhoz. Legalább a megszokott otthonukban legyenek, amit ismernek, akkor csak a te hiányoddal kell megbirkózniuk. A simogatáson és a kaján kívül a látogatók nyugodtan beszélhetnek is hozzájuk, megnyugtató hangon, főleg arról, hogy hol a gazdi és mikor jön :-).

2017. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Igen, csak az a baj, hogy nem érkezne meg mire megyek, mert vasárnap indulok. :/

Nálunk szerencsére a családban mindenki macskabolond, szóval tudom, hogy jól fognak velük bánni amíg nem leszek itthon. :) Beszélni fognak velük, szeretgetni őket.

De azért rossz hogy nem lehetek velük. Emiatt amúgy sokszor megfordult a fejemben, hogy lehet jobb lenne ha nem mennék.

Annak örülök, hogy szeretik egymást valamennyire a cicák. Együtt szoktak aludni, játszani, szóval jól kijönnek, sokszor beszélgetnek is.:D (Beszélgetés alatt azt értem, hogy így kurrognak egymásnak.)

2017. máj. 25. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!