Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni, ha egy...

Mit kell csinálni, ha egy pitbull jön veled szembe a gazdi nélkül az utcán és tök egyedül vagy?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 14:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
10%
futni, esetleg telerakni a gatyát
2010. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
semmit nem kell ránézni max. ne menj hozzá közel. vagy menj át a túloldalra stb.
2010. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%

Túlmisztifikálják a pitbullokat.

Alapból(ha nincs külön elvadítva és legalább minimálisan szocializálva van)nem bántják az embert.

Szólj hozzá nyugodt hangon,és figyeld a reakcióit.

Több mint valószínű,hogy normálisan fog reagálni.

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom azután,hogy párat begyűjtöttem és hazavittem már.

2010. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%
bármennnyire is bennünk van az ösztön, kutya elől futni tilos, ugyanis akkor tekint majd zsákmányállatnak. ha megtámad ennek ellenére, akkor kuporodj le a földre, takard el az arcod, húzd össze magad, és a kutya előbb utóbb békénn fog hagyni.
2010. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Mássz fel az első fára, amit meglátsz! Ha elég bátor vagy, akkor csak simán menj el mellette! Véletlenül se nézz a szemébe! Ha szerencséd van, akkor nem kapja el a bokádat! Nem is biztos, hogy bántana! Vagy mondjuk ez egy mérges pit bull lenne?:)
2010. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. A pitbull a valóságban semmivel sem veszedelmesebb, mint bármelyik másik kutya. Sőt, gyerekszerető, jó fej! A rossz hírét az okozza, hogy hihetetlenül erős állkapcsa bizonyos célú kiképzésekre alkalmassá teszi. De alapból nincs gond egy pitbullal!

Ugyanazt kell tenni vele is, mint bármely más kóborló kutyus esetében: ha agresszív magatartást mutat (nagyon ritka) semmiképp nem szabad szaladni, nem szabad sikoltozni, ettől csak jobban bevadul. Ha nagyon félsz, csöngess be az első kapun, menj be egy boltba, ha van, stb. Egyébként nem kell mélyen a szemébe nézni, de határozott hangon rá kell szólni és nyugodt léptekkel elmenni.

Akár tanúsít agresszivitást, akár nem, azonnal értesíteni kell a legközelebbi állatmenhelyet - ők befogják, gondját viselik addig, amíg előkerül a gazdája, vagy keresnek neki egyet.

2010. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem is olyan vadak. Sokan csak azért terjesztik mert azt hallják, hogy "azta ez a kutya milyen vad stb..". Én csak kikerülném, vagy ha szépen néz és szomorú akkor megsimogatnám és adnék neki valamit ha lenne nálam. Ha iskolába jársz és pont táska van rajtad akkor felemeled a fejed fölé a táskát úgy magasabbnak látszol és valószínűleg ott hagy.
2010. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem szabad a szemébe nézni, és ne lássa rajtad hogy félsz, mert egyből letámad.
2010. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én nem a kérdésre válaszolnék, én kérdeznék :)

Sokan írják: nem szabad a szemébe nézni,

Miért?

előre is köszi

2010. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kutya támadásnak tekintheti, ha a szemébe bámulnak hosszasan.
2010. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!