Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foxit zavarja, ha egyedül...

Skywatcher90/900 eq2 kérdése:

Foxit zavarja, ha egyedül van, míg iskolában van a gazdi? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Több kutyánk volt már, főleg kinti (boxer). Most már úgy érzem, elég érett vagyok egy saját kutyához.


Utánaolvastam több fajtának, kezdve a spánieltől a bullterrieren a havaneseig, de egyik sem illik hozzám. Aztán megláttam a foxit, és szerelmes lettem belé...


Tudom, hogy sokan nem ajánlják 1, kutyának, de ez nem első lenne, hanem első saját. :)


Viszont így is van bennem néhány kérdés, mert nem szeretnék rossz választást, ezért válaszolnátok ezekre? (Elsősorban foxisok/tenyésztők/aki ért hozzá)


1. Zavarja annyi egyedüllét, amíg az iskolában vagyok?


2. A napi mozgásigényét kielégíti az, ha sportolás (futás) mellé elkísér+napi labdázás-hozdd vissza illetve kb. heti 1-2 közepes séta? Ez az a kapacitás, amit rá tudok szánni, és más időm nem sérül. Illetve elég-e kevesebb?


3.Későbbi költözést hogy bírja? (több éves egy helyen tartózkodás után)


4.Tényleg egész életében tanítható/nevelhető?


5.Mennyire lehet "ráparancsolni"? Hogy még értse a szándékot, de ne legyen durcás.


6. Egyéb problémákra, amiket nem írtam, légyszi hívjátok fel a figyelmem!


Köszi! :D



2016. aug. 1. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy rokafajta? Kepet linkelsz?
2016. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nincs meg. Ezért kérdezek.
2016. aug. 1. 15:04
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy letezo kutyafajta?
2016. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen létező kutyafajta. Ne itt kérdezgess hanem írd be a google képkeresőbe és akkor meglátod,hogy milyen.
2016. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Es ha igen mivan akkor? Ne legy ideges ;)
2016. aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mint látom az első 2 komment nagyon intelligens. Van néhány intelligencia fejlesztő játék,illetve a kertben nem nagy mennyiségű jutifalatot eldughatsz. Oszt. társam kutyáját az akváriumban lévő robot hal is leköti XD ezen kívűl több foglalkoztató házi-barkács játék ötletet találsz a neten. A költözést szintem nem foja megviselni ha az utazáshoz hozzászoktatjtok,illetve az új otthonában a régi szagok uralkodnak. (Pl. anyukád ne váltson öblítőt,mosóport,és a cuccait se cseréljétek le. Remélem tudtam segíteni ;)
2016. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Nem zavarja. Elfoglalja magát. Az viszont meglehet, hogy téged zavarni fog, amit kitalál. A foxi nagyon csibészke, átfúrja magát a kerítésen és kiirtja a szomszéd néni csirkéit, vagy random lyukakat ás a kertben stb.


2. A foxi imád futni. De szaglászni is. Napi két húsz perces szaglászós, mindent összehúgyozós sétára számítsál, erre a foxinak igénye van. De akár egész napos kirándulásra is magaddal viheted. A mozgásigénye egyszerűen kielégíthetetlen. De a 2x20 perc a minimum minimuma.


3. Simán költöztethető. A gazdáját szereti. Az enyim még a budira is utánam jön, annyira szerelmes belém. Tök mindegy neki, hogy hol járunk, csak mellettem lehessen.


4. Nem. A foxi természetnél fogva nehezen tanítható és neveletlen. Nem mintha buta lenne... csak nagyon önfejű és nagyon konok. Lehet azért tanítgatni, de 2x-3x annyi meló, mint egy border colliet vagy német juhászt.


5. A határozott NEM!-et azért riszpektálják. De nem veszik a fáradságot arra, hogy megjegyezzék, mi volt NEM!, másnap simán megpróbálja újra, és ha nem szólsz rá, akkor "a gazdi nem tiltotta meg, tehát lehet" állapotba kerül az eset.


6. Kotorékeb, tehát ásni fog. Állítólag némelyik szeret csaholni is. Szabadulóművészek, kikötni sehogy sem lehet, mert nem csak a nyakörvből, de a kutyahámból is kibújnak, és mennek a dolgukra. A kerítésbontáshoz is kitünően értenek. Viszont a csavargás utáni hazatalálás az nem mindig jön össze nekik, szóval ha foxid lesz, feltétlenül akassz kutyabárcát a nyakába a telefonszámoddal, hogy a becsületes megtaláló közölhesse, hová kell érte menned. Ilyesmi. Amúgy egy nagyon jó kis pajtika a foxi... ha viszed magaddal mindenhova.

2016. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!