Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá magam, hogy...

Hogy vegyem rá magam, hogy oda tudjam adni a kiscicát?

Figyelt kérdés

Jelenleg három kiscicánk van, az egyik a testvéremhez megy, akit majd láthatok néha-néha. A másik nálunk marad. A harmadiknak eddig nem volt gazdája, de most lehet, hogy sikerült egyet találnunk. A probléma csak az, hogy nagyon megszerettem azt a cicát. Ha arra gondolok, hogy oda kell adnom, és többé nem látom, nagyon megsajdul a szívem. Egyszerűen nem akarom, hogy elvigyék.

Ugyanakkor nem biztos, hogy olyan jó ötlet megtartani. Műtét szóba se jöhet, mivel kinti cicákról beszélünk, a fogamzásgátló drága, és nem szeretnénk macskafarmot indítani. Épp elég lesz az anyjuknak venni.

A cica jó helyre menne. Egy családhoz, kis faluban, kertes házzal, ahol csak egy gyerek van. Most fognak beszerezni egy kiskutyát is, és vele együtt szeretnék elvinni, körülbelül egy hét múlva. Jómódúak is, szeretik az állatokat, szóval tényleg jó helyre menne. Sőt, tudom is, hogy valószínűleg jobb élete lenne, mint itt, ami az anyagiakat illeti. Biztos, hogy szeretnék ott.

Mindezek ellenére annyira nehezen tudom rávenni magam, hiszen nagyon szeretem. Mégis mit kéne csinálnom, hogy ez az elválás relatív könnyen menjen?



2017. máj. 26. 10:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem ártana ivartalanítani. Tele van a menhely macskákkal.
2017. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem add oda hármat. Ennyi erővel minek tartassz macskát ha ivartalanítani nem vagy képes és folyamatosan vannak kölyök macskák?
2017. máj. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy kinti macska miért nem jöhet szóba az ivartalanítás? Nekünk kinti és benti is ivartalan. Nem lenne többet ilyen gondod ha ivartalanítanád.
2017. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Egyrészt tényleg ivartalaníts! A fogamzásgátló nem csak drága, de minek folyton gyógyszerrel tömni, hanem muszáj?

Másrészt neked kell érezned, odaadod-e őt vagy nem. Hogy el tudod-e látni rendesen és tudsz-e elég figyelmet szentelni neki. (Tenyésztő ismerősömnél is megesik, hogy egyik vagy másik pici úgy a szívéhez nő, hogy ha tenyészállatnak nem is jó, akkor is megtartja "kedvencnek", szóval emiatt ne érezd rosszul magad!)

2017. máj. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Műtét szóba se jöhet? Miért?
2017. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Ivartalanítás után steril környezetben KELL tartani, különben elfertőződhet. Egyrészt, nem tudunk hirtelen ennyit kifizetni, másrészt, nem feltétlenül tudjuk biztosítani a steril környezetet. Nem szeretnék kockáztatni.

Köszönöm a válaszokat, de eddig nem nagyon segítettetek.


#2: Ha valami bántja a lelkedet, kérlek, ne itt add ki. 16 éve tartok macskát, egyet se ivartalanítottunk, valamilyen furcsa módon mégis megvoltunk. Hogy lehetséges ez? Igazad van, az a 16 év után nem kéne macskát tartanom, az állattartás nem nekem való.


Kérlek, legközelebb olvassátok el a kérdést. Nem azt kérdeztem, ivartalanítsam-e, és ha igen, miért. A kérdés az volt, mi a tanácsotok, hogy adjak tovább egy kiscicát, ha nagyon megszerettem.


#4: Ez valahol megnyugtató. A probléma igazából az, hogy anyukám nem rajong az ötletért, hogy őt is megtartsuk, ezért kell tovább adnunk. Most van egy hely, ahol jól élhetne, de nem tudom, hogy vegyem rá magam arra, hogy odaadjam. El tudnánk látni a cicát, ahogy az összes eddigit is elláttuk, szóval a hangsúly sokkal inkább azon van, hogy nem engedik. A pénz csak ott jön be, hogy azon a helyen sokkal drágább ételeket is ehetne.

Fogamzásgátló ugyebár amiatt, mert a műtét jelenleg nem lehetséges. Eddig is adtunk fogamzásgátlót a cicáinknak, semmi gond nem volt belőle.

2017. máj. 26. 11:33
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: tudod, hogy ott jobb élete lenne, mint nálatok. Ha valóban szereted, akkor ez máris elég indok, hogy könnyű szívvel odaadd.


A fogamzásgátló hosszú távon nagyon káros a macskákra. Ha tényleg szeretnéd, akkor ivartalanítanád őket.

Nem kell steril környezet a műtét után egyébként, nem szívátültetés ez.

2017. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Igen, ezt mondogatom magamnak is, és igyekszem észben tartani, hogy az ő érdekeit vegyem az én akaratom elé. Egyéb más nincs, ami segíthetne megkönnyíteni a dolgot?


Attól még, hogy nem teszem ki műtétnek, ugyan úgy szeretem a macskámat. Egyszerű azzal dobálózni, hogy nem szeretem, azért, mert nem azt csinálom, amit te helyesnek tartasz.

Fel kell nyitni a hasát, ki kell venni, lány macskáról van szó, nem fiúról. Steril környezetre lenne szüksége, és pihenésre. Attól még, hogy nem szívműtét, vagy nem emberről van szó, ugyan úgy felvágják, és ugyan úgy gondját kell viselni.


Jelenleg nem ott tartunk, hogy ne legyen kiscica, hanem, hogy miként adjam át a kiscicát. Örülnék, ha végre a kérdésre lehetne fókuszálni, nem a részletre.

2017. máj. 26. 11:43
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Attól, hogy 16 éve tartassz macskát még nem leszel jó vagy egyáltalán felelős állattartó. Nincs pénzed ivartalanításra? Akkor a kölyök macskákat miből eteted? Ja persze, oldják meg, elvégre kinti macskák. A két macskánk ivartalanítása 30000Ft volt Budapesten ahol minden 1.5szeres áron van. Ők is kinti macskák, még is megutduk oldani, hogy varrat szedésig a lakásban legyen. Ha nincs pénzed ivartalanítani a macskákat akkor érdemes lenne elgondolkodni, hogy mégis mi a francnak nektek macska. Arról nem is beszélve, hogy macskának se jó ha minden lehető alkalommal vemhes, erősen megrövidíti az életét de végülis mit érdekel az téged.


A kedvedért pedig válaszolok a kérdésre is mert téged csak az érdekel. Szépen elviszed odaadod és kész. Utána keresel egy alkalmas gazdát a másik kettőnek is, te pedig soha többet ne tarts semmilyen állatot. :)

2017. máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

'A kedvedért pedig válaszolok a kérdésre is mert téged csak az érdekel.'

Egyértelmű, hogy a FELTETT KÉRDÉSRE várnék választ, nem pedig valamire, amit nem kérdeztem. Szerintem ez alap dolog, a józan ész diktálná. Ha nem akartál válaszolni a kérdésre, minek zavartattad magad a "válaszolással"?


Attól még, hogy nem ivartalanítom a macskámat, nem leszek rossz, vagy felelőtlen állattartó. Mint említettem, egy ideje már van macskám, és soha, de soha, semmi gondunk nem volt. Sem az ismerőseimnek, akik szintén nem ivartalanították. A kiscicáknak állandóan találtunk helyet, ha nem, akkor nálunk maradtak.

Egyébként a "jelenleg nem tudunk annyit kifizetni" meg a "nincs ennyi pénzünk" nem egy és ugyan az. Egy kicsit értelmezned kellett volna, mielőtt leírod. Nem tudunk nagy hirtelen előteremteni ennyi pénzt, sajnálom, hogy mi nem ti vagyunk. Ha számodra a macskatartás ivartalanításhoz kötődik, az a te dolgod. Én azért tartok macskákat, mert szeretem őket, és csodálatos módon eddig sose volt probléma abból, hogy nem ivartalanítottuk őket. Az életüknek nem is a fogamzásgátló vetett véget, hanem az autók, vagy a szomszédok, akik patkánymérget / fagyállót raknak az udvarba, amit a macskáink előszeretettel kóstoltak meg.

Összegezve: Hiába prédikálsz arról, mennyire felelőtlen meg rossz macskatartó vagyok, mert nem műttetem meg a macskáimat, ha a 16 évnyi macskatartásom alatt semmilyen problémám nem adódott. Arról pedig nem is mondok semmit, hogy még te vagy felháborodva azon, hogy megkértelek, válaszolj arra kérdésre, amit kérdeztem, és ne azon pörögj tovább, amit leírtam. Ez az oldal lényege. Kérdések megválaszolása, nem vélemény leírása.

2017. máj. 26. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!