Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kb 3 hetes...

Találtam egy kb 3 hetes kiscicát eszik Vagyis cimiztatom normális nh sokat alszik?

Figyelt kérdés
a szeme kicsit csipás volt de kamilateával helyrehoztam

2017. máj. 19. 10:44
 1/9 Kata-92 ***** válasza:
Persze a kiscicák esznek és alszanak. Mit adsz neki enni?
2017. máj. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tejet
2017. máj. 19. 11:06
 3/9 Kata-92 ***** válasza:
100%

Tehéntejet? 5 hetees kortól kaphat már szárazat is a babycat tápot és konzervet. Royal Caninnak van ilyen és a Select Goldnak is. Az első négy hét


Amint a köldökzsinór elszakad, az anyjuk által megtisztogatott kiscicák odakúsznak anyjuk emlőihez. A tájékozódásban anyjuk testének melege és illata segíti őket. Első szoptatáskor még csak előtej (kolosztrum) termelődik, aminek jellege és összetétele más, mint az anyatej: számos antitestet tartalmaz, ami biztosítja a kicsik védekező rendszerének kifejlődését.


Az első pár nap alvással és szoptatással telik: a kicsik szorosan egymáshoz és anyukájukhoz bújnak, hiszen teljesen rá vannak utalva. Az életért való harc azonnal elkezdődik: meg kell küzdeniük a lehető legjobb emlő kisajátításáért. A kiscicák születésükkor még nem látnak és nem hallanak, szagló és tapintó érzékszerveik a legfejlettebbek – hallásuk már 5 napos korukban működik. 7 és 15 napos korukban a szemük is kinyílik. Hallásuk segítségével 14 napos koruktól kezdve képesek tájékozódni, egyhónapos koruktól mind a hangok, mind a fények és illatok segítik őket a tájékozódásban. 17 napos koruktól kezdenek el négy lábon járni.


Az elválasztás időszaka


A születés utáni pár órában elfogyasztott előtej (kolosztrum) után a kiscicák anyatejet szopnak. Nagy alom esetén az anya tejtermelése nem mindig elégséges, ilyenkor tápszerrel kell kiegészíteni a kicsik étrendjét. Ha a kicsit túl hamar kell elválasztani anyjától, akkor is tápszeres tejjel kell etetni a még szoptatást igénylő kiscicát. Az emésztőrendszer fejlődésével a cica egyre kevésbé képes megemészteni a laktózt (tejcukrot). Amikor az anya tejtermelése csökken, megjelennek a kiscicák első tejfogai, így 3-4 hetes kor körül elkezdődhet szilárd (nedvesíthető) tápra való átállás. Ez azonban egy kicsit megtöri növekedési görbéjét. A tejalapú táplálkozást fokozatosan helyettesítő táp meg kell, hogy feleljen a kiscicák táplálékszükségleteinek, nem szabad, hogy energiahiányt szenvedjenek, vagy védekezőrendszerük meggyengüljön. Az első növekedési szakaszban levő kiscicák részére kifejlesztett táp könnyen emészthető fehérjéinek köszönhetően a tejfogaknak és fejletlen emésztőrendszerüknek is megfelel. Ezen felül hozzájárul a kicsik természetes védekező rendszerének támogatásához is. Összetétele szerint tejalapú tápszerrel, majd vízzel, legvégül pedig szilárd eledellel összekeverve tálalhatjuk. 7-8 hetes korukban az elválasztás befejeződik. 4 hónapos koruk után 12 hónapos korukig a kiscicákat már a 2nd stage Health Nutrition táppal etethetjük. Neked a tejet kell helyettesítened tápszerrel vagy macskatejjel. A legtöbb macska laktózérzékeny és ahogy nő egyre kevésbé tudja megemészteni a tejcukrot.

2017. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen tehéntejet
2017. máj. 19. 16:53
 5/9 A kérdező kommentje:
de semi baja nincs töle egy ismerösö,m mondta h tejel nevelte fel a cicáját és a mai napig életerös cica
2017. máj. 19. 16:55
 6/9 Kata-92 ***** válasza:
Akkor jó! Az enyém csak laktózmentes tejet kap, mivel én is laktózérzékeny vagyok. Régen volt, hogy a másiknak adtam sima tejet, neki hasmenése volt tőle, ezért a kicsivel már nem is kísérleteztem. 5 hetes korától viszont már kell kapnia száraz tápot is egy kis konzervvel puhítva, mert az erősíti a tejfogakat. Szerintem azért adjál neki tápszert is, mert attól tud rendesen növekedni. A Stella maine coon kiscicám, amikor pici volt nem tudott szopni, mert 8 testvére volt. Őt a tenyésztője tápszerrel etette, ezért gondolom, hogy avval kell.
2017. máj. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ismerösöd ostoba, ne tehéntejet adj, hanem laktózmenteset vagy cicatejet, mert a macskák nem emésztik a laktozt általában.

Kisbabának sem adsz tehéntejet 1 év alatt, kiscicának se tedd!

2017. máj. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokáig én is tejet adtam a macskáimnak a gyerek fejemmel, mert az összes mesében ezt láttam. Aztán tudtam meg, hogy a macskák tulajdonképpen laktózérzékenyek. Kiscicáknak nem szabad adni, súlyos hasmenést okozhatsz nekik, ami kiszáradáshoz, és halálhoz vezethet.

Ha mindenképp tejjel szeretnéd etetni, laktózmenteset vegyél, vagy macskáknak való tejet (valószínűleg a kettő különbözik, hogy miben, nem tudom - nincs velük tapasztalatom).

Miután sok idő telt el, gondolom kezdesz áttérni a szilárd ételre. Mi általában (kiscicáknak való) alutasakost adunk nekik, vagy (kiscicáknak való) tápot áztatunk vízbe, és hagyjuk megpuhulni. Nekünk beválik. Remélem minden rendben veled és a cicával. :)

2017. máj. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen minden rendben van már konzervet eszik persze kiscicáknak valot
2017. jún. 10. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!