Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy cica megszokhatja az...

Egy cica megszokhatja az utazást vagy mindig fura lesz neki?

Figyelt kérdés

Van egy kiscicám, fél éves lesz 1 hét múlva (brit rövidszőrú kandúr,jövőhéten lesz az ivartalanítás)

Panelban élünk, 3 szobás viszonylag nagy lakás, és remekül érzi magát.Evidens, hogy nem járt még soha

lakáson kívül. van a Balatonnál egy nagy nyaralónk, hatalmas kerttel. Most pünkösdkor magunkkal vittük,

5 napra. Az autó utat (másfél,max 2óra) jól viselte,és elég hamar megszokott mindent a házban, körbeszaglászott,

és persze menni akar felfedezőútra a birtokon :D Hámban sétáltattuk, először fura volt neki, de aztán 0-24 könyörgött,hogy

menjünk sétálni.Fára is mászott:) Poénkodtunk is vele,hogy hogy fog minket utálni, ha visszamegyünk a lakásba.

A hazautat is relatív jól viselte, de amikor hazaértünk, mintha alig ismerte volna fel a lakást. Szinte mindent újra körbe

kellet szagolnia,bizonytalan volt és nagyon szomoru fejet vágott.Utána elbújt az ágy alá.. Előcsalogattam aztán aludt vagy 6órát

utána meg megint olyan fejet vágott mint aki bedrogozott és csak bambult :D És aludt.

Megzavarodott, hogy helyszínváltás történt, vagy hiányzik neki a kert és depis? Ennyire kimerítette az út?Vagy szerintetek, meg fogja szokni? Mert májustól kb októberig akár 2 hetente is elvinnénk magunkkal a nyaralóba.Szerintetek jó ötlet és megszokja,vagy mondjunk le erről? (Ma reggelre különben minden a régi,jókedvű, eleven, bújós.)

Köszönöm



2017. jún. 7. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Mivel megérezte milyen a szabadban , mostmár mindig vagyodni fog.

Én minden áron benti cicát akartam, de ő nem akart az lenni, csak télen , be se lehet csalni, csak enni jár már be , meg néha aludni. Mindig sír az ajtó előtt, nincs szívem benn tartani, egyébként ivartalan kandúr. 1 éves

2017. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 piriiiii ***** válasza:
56%
Mióta van nálad a cica?
2017. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most pont 3 hónapja lesz, 3 hónaposan hoztuk el a tenyésztőtől ! :) Korai volt még az utazás?
2017. jún. 7. 10:01
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

A cicának semmi baja nem lesz, ha viszitek magatokkal és hozzátok haza, meg fogja szokni.

Olyannyira, hogy az enyémek már évek óta hordozó nélkül üldögélnek a kocsiban.

A környezet és levegőváltozás az utazás ebben a fülledt melegben kifárasztotta, de engem is kifáraszt.:)

Az én cicáim (1 perzsa, 1 mezei) is itthon szigorúan benti macskák, nem is akarnak kimenni, mert így vannak szoktatva.

A telken "macskabiztos" kerítést csináltattunk körben, ott napközben garázdálkodhatnak, de este nekik is takarodót fújunk és irány a ház.

Sosem hagyjuk kint éjszakára őket, de 18 éves kor alatt nem is halt meg macskánk.

A telken is úgy kell szoktatni őt, eleinte a hámmal, hogy tilos az utca felé venni az irányt, hidd el, meg fogja szokni, az ivartalanított macska nem akar csavarogni, különösen, ha nehezítve van neki a telekről a kijutás, pl. ha a kerítésre még tesztek csirkehálót, vagy hasonlót.

2017. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

A barátnőm Franciaországban dolgozik,havonta jön egy hétre. Hozza-viszi a cicáját évek óta,ha megállnak pihenőhelyen és kiereszti a cicát elvégezni a dolgát már hám sem kell rá. 5 éves.

Biztos hozzászokik a macskád.

2017. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4, Köszi a választ, ez megnyugtató:) Én is bízom benne,hogy lesz annyira "okos", hogy majd megérti ez is az

ő otthona, és néha ott van 4 napot,de pl a lakásból nem mehet ki soha.Remélem őt is el lehet majd engedni 1x,talán jövőre

megpróbálkozunk vele, bár eléggé rettegünk, de a csirke nem is rossz ötlet! Mondjuk elég kis besz@ri néha,nem is biztos hogy elmenne a kis drága, de muszáj valahogyan minden oldalról macskabiztossá tenni,főleg,hogy kutya is van mindenhol...

2017. jún. 7. 10:48
 7/10 A kérdező kommentje:

*csirkeháló :D :D


#5 Köszi, jó ezt olvasni! :)

2017. jún. 7. 10:49
 8/10 Maxitabi ***** válasza:
67%

Nem lesz semmi gond.. mi is évek óta hordjuk a két "dögöt" (maine coon és házi) hétvégente a Balatonra és vissza. A te cicád is meg fogja szokni a helyet, és akkor ok lesz. Az enyémek a boxban utazást nem szeretik ugyan - de biztonság miatt nem engedem ki őket a kocsiban- de amint ott vagyunk, már ismerik a dörgést és jól érzik magukat a kertben.Persze benti cicák amúgy, és figyelni kell rájuk- főként az mc nagy kalandor - de szeretnek kint. Ha megijednek valamitől, akkor meg usgyi be a házba, a biztonságba.

Szóval csak így tovább, és nem nem ismerte fel, hol van, hanem irtóra elfáradt-sok új élmény, szag, benyomás, kaland- az enyémek még tegnap is a hosszú hétvégét pihenték-ki voltak nyúlva...::))

2017. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

utolsó, köszi,tök jófej macskáid lehetnek neked is:)

Olyan jó lenne, ha szabadon mászkálhatna, imádja a szagokat, a bogarakat,lesni a madarakat,stb.Nagyon jó érzés volt látni,hogy elvan,és egyre bátrabb,tudott csomó mindent csinálni,amit ugye a lakásban nem:)olan lehet neki ez mint egy kalandpark:D Ezért lettem szomorú,amikor nem állt szóba velem és elbujt,na mondom megszokta a jót és most utál itthon.

2017. jún. 7. 11:29
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Én autós hámot vettem a macskának (zooplus), kifejezetten kocsis utazáshoz. A kocsit nem nagyon tudja megszokni sajnos, és ha boxba rakom hosszú útra teljesen megkergül, ezért lett ez. Így fekszik és néz ránk végig az úton, de ha akar felállhat és mozoghat a hátsó ülésen.


Viszont a telekváltást szereti, én is lakásban lakok, és van egy nyaralónk, oda ő is jön. Alapvetően besz.ri, szóval nem megy messzire, csak a telket járja be, és folyton a hintaágyban döglik meg legyeket vadászik. :D Szereti nagyon, sajnálom, hogy otthon nincs kertünk, mert láthatóan szereti a szabad levegőt. Ha hazajövünk akkor sincs semmi, felugrik a helyére és alszik ott.

2017. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!