Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha nem szeretem a...

Mit tegyek ha nem szeretem a kiscicámat?

Figyelt kérdés
Már nagyon régót szerettem volna egy bizonyos fajtatiszta cicát. Sok pénzbe kerül, én hónapokig gyűjtöttem rá a pénzt. Párom próbált lebeszélni, majd egy nappal a kölykök látogatása előtt mondta, hogy az anyjáék falujában találtak 3 kb 4 hetes kiscicát amik közül az egyik már elpusztult és nálam mennyire jó helye lenne, biztos megmenekülne. Tényleg.mindent megtettem, hogy a cica megmaradjon. Most már 11 hetes. Ma a nagywc eléggé mellément. Leszedtem babatörlőkendővel a nagyját, vártam hogy a tisztítsa magát, de órák múlva is ürülékszagú volt a cica. Ekkor fogtam és beraktam a zuhany alá, persze simogattam meg ügyeltem, hogy jó vízhőmérséklet legyen. Aztán mikor töröltem meg, csak rámfújt és elszaladt. Sok gond van vele amik tudom, hogy arra vezethetők vissza, hogy nem volt vele a cicamama. Viszont annyi szeretetet adok neki, sokat vagyok vele, megkap mindent, a legjobb kaját kapja. De a macska a zuhany után úgy csinál mintha utálna. Èn meg hetek óta azt érzem, hogy nagyon bánom, hogy ez a cica van ahelyett a kis gyönyörűség helyett. Bűntudatom van emiatt, próbálom szeretni, de legbelül nem szeretem.

2017. jún. 12. 00:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%
Melyik macska szereti a zuhanyt????!!!!!! De ha még tudod is, hogy attól van, akkor min csodálkozol?
2017. jún. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%

Jesszus, eleve az anyja tanítja meg tisztálkodni és itt neked kellett volna , kos vizes zsebivel torolgetni ítt ott, amugy meg nem tudom mit vársz de ha téged vágtak volna bele csak úgy ruhastol egy nagy medencébe te is megijedtel volna. Főleg hogy a macska annyira nincs odáig a vízért.

Amikor az enyém kicsi volt bolt hogy o is kikakilt a wcbol , bolt olyan is hogy nem épp szilárd volt. Megesik, és akkor mi van, fel kel takarítani ennyi.

Inkább add oda valakinek aki tényleg szeretné.

2017. jún. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én befogadom, ha nem vagy messze.
2017. jún. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
33%

"Melyik macska szereti a zuhanyt????!!!!!!"

A maine coon például. Szerintem ajándékozd el a cicát és vedd meg álmaid fajtáját. Én sem korcsot fogadtam be álmaim kutya fajtája helyett. Nem bántam meg. Azt bántam volna meg, ha nem álmaim fajtáját tartom. Egy állat kb 15 évig él. Hadd döntse már el az ember, hogy melyikkel osztja meg. Ha megvan a pénzem a kertesházra, amiről mindig álmodtam, akkor nem költözök panelba, amit rám hagy valaki.

2017. jún. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ajajj, itt több gond van.


Egy fajtatiszta macskát valószínűleg csak 12 hetesen kaptál volna meg, jól szocializáltan. A házi macsek négy hetesen még nagyon fiatal volt, ezt ahogy látom érzékeled te is. Döntsd el mit szeretnél, ha a fajta tisztát, akkor ezt a picit ajándékozd el. Bár szerintem a tisztálkodás és a zuhany-sokk még kezelhető. Az enyém is túl fiatal volt kicsinek, és sokat kellett törölgetni a seggét, de most már ügyes és nincs vele gond. Ő tulajdonképpen rossz helyre sosem kakilt, mindig az alomba, csak kicsi korában sokszor lefosta a lábát. A zuhanyt meg ne erőltesd, inkább önts egy kisebb edénybe meleg vizet, és egy kis törülközővel törölgesd le róla a koszt. Én általában úgy csináltam, hogy megfogtam a nyakánál, és ettől általában megdermedt és lefeküdt. A zubogó víz hangját amúgy se kedvelik.


És egy kis jutalomfalat mindig nagy békeajandék ha beduzzog.

2017. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, szerintem jól tetted, hogy megmentettél egy életét, ezt sosem szabad bánni! Márészt hatalmas különbség van egy jól szocializált fajtatiszta állat meg egy 3-4 hetesen elhozott házilag szaporított szocializálatlan macska között. Szeretem a cicákat, mentettem is cicát, tapasztalatból mondom, hogy egy házilag szaporított vagy árva, viszontagságokon keresztülment macskához türelem kell és rengeteg gondoskodás, megértés, amit a cica nagyon sokáig nem fog meghálálni. Nem fogja szeretni, keresni az érintést, nem hagyja a babusgatást, megharap, megkarmol ha nem figyelek magamra és teszek egy hirtelen mozdulatot. Azért csak más egy ragdoll vagy perzsa, ami még a telefont is kilökdösi a kezemből a simogatásért! Arról nem is beszélve, hogy szobatiszták. (nem mondom, hogy nincs kivétel, de akinek volt már ezzel tapasztalata az tudja miről beszélek)

Idővel a vad cicák is megszelídülnek, de ehhez több hónap, sőt akár év is kell, és annyira sosem lesznek barátságosak, mint egy fajtatiszta állat.

A fajtatiszta állatokkal is van gond! Körömvágás, fésülés, és fogékonyabbak a betegségekre is. A szőrlabda bármelyik cicánál előfordulhat, az egyik ismerősöm azt mondta, hogy a macskája minden nap hány egy szőrgolyót a szoba közepére. Na és? Feltakarítja. Nekem volt több hasmenéses macskám, volt, amit férgesen "kaptam" és véres hasmenése volt. Sokat kellett utánuk takarítani, nem volt kellemes, tudom, miről beszélsz ha azt mondod undorító a macska nagydolgát vakarászni a földről. Sajnos ez ilyen, de megéri, olyan kis gyámoltalanok és elesettek nélkülünk. Szükségük van ránk, és ha azt szeretnénk, hogy boldog életük legyen, akkor a miénkből kell egy kis darabot rájuk áldozni. Hidd el, idővel visszaadják sokszorosan :)

Itt egy jó kis vidi, hogyan kell macskát fürdeni (ha megfogod a grabancát, akkor megszűnik az izomtónus, nem fog nyígni, fújni, megtámadni. A vizet előbb meg kell neki mutatni, vizes kézzel kell simogatni, hogy legyen ideje feldolgozni mi van készülőben): https://www.youtube.com/watch?v=ymxEmbALjIo

2017. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
24%
Tanítsd meg mint az anyja! Szarj oda, kapard be, és ha lefossa magát, nyald le! Közös emlékek nélkül ne csodálkozz, hogy fél tőled! Ja, közös jó emlék nélkül... A zuhany nem az... Nem azért kérdeztem, hogy melyik macska szereti. Leszarom, hogy melyik szereti, szinte egyik sem, tehát nem meglepő, hogy az se...
2017. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!