Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van két macskuszom Micó és...

Van két macskuszom Micó és Hajni <3 nagyon szeretem őket, de elkövettem egy hibát. Hazahozattam Bogit aki kutya. Hogyan békitsem ki őket?

Figyelt kérdés

2015. aug. 12. 08:49
 1/9 anonim válasza:
Mekkora ez a bizonyos bogi ? ... Amugy a kutya természetétől függ. Mert a macska nem ugrik a kutyának , de fordítva ez már valószínűbb. Tedd a kutya orra alá a macskuszokat ( a kezedben legyenek ) ha megszimatolja és nem vicsorog rájuk , akkor próbáld meg lerakni az egyiket a kutyához közel , de úgy ha baj lenne akkor meg tudd állítani a kutyit , és felvenni a macsekot. Nekem ez működött , bár az én cicám elverte a kutyi orrát , hogy ne piszkálja.
2015. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi az állatmenhelyről hoztunk haza egy gyönyörű kutyát.A róla írt vélemény szerint nem fér meg más állatokkal. Az udvarunk elkerített részének egyik felében voltak a cicák a másik oldalon pedig a kutyánk.Nagyon nehéz volt a kutyának is meg a cicáknak is megszokniuk egymást,természetesen mi is megszenvedtük. A kutya éjjel-nappal azaz állandóan ugatta a cicákat közel másfél éven keresztül.Többször vettem neki kutyalabdát és ha rákezdett a zenebonára akkor rögtön a szájába adtam,majd később felszólítottam a labdájának a megkeresésére.

Nem tudok jobb módszert attól,hogy az állatok lássák egymást és érezzék egymás szagát,akkor idővel nem akarják majd egymást bántani.

A mai napig is oda kell figyelnem mikor simogatom a cicáimat,mert a kutya rettenetesen féltékeny a macskákra.

A német juhász hölgyünk kemény 3 év alatt elsajátította a mi szokásainkat,megtanulta nálunk:ha azt mondjuk,hogy gyere ide akkor nem megy el máshova,ha pedig le kell ülnie akkor élelmet kap, ha viszont várni kell az etető edényénél akkor még meleg a kaja.

Az állatunk nem tud leszokni az étel habzsolásáról,gondolom,míg él addig így marad.

Nem kell kibékíteni az állatokat egymással, az állatok jobban ismernek bennünket mint mi saját magunkat és pontosan tudják mit engedhetnek meg maguknak.

2015. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valójában egy jó falkavezérelvű nevelés képes bármiről leszoktatni a kutyát, bármivel megbékíteni. Azt tanácsolom,hogy ha időd engedi és kedved is úgy tartja, olvass utána behatóbban a kutyanevelésnek, egészen a falka alapoktól. Ha te vagy a főnök, meg fogod tudni mondani, hogy a macska tabu. A macskákhoz nem értek, nem tudom, lehet-e egyáltalán nevelni őket, de amúgy is a kutyát kell valószínűleg terelgetni.
2015. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A legrosszabb, amit tehetsz,hogy próba-szerencse összeengeded őket és a macskát felkapod. Gyerekekkel is ez szokott a baj lenni, NEM szabad felkapni, mert az automatikusan ellenére lesz a kutyának, akkor már nem csak érdeklődni fog, hanem szívből meggyűlöli az általad -előle- megvédett akármit :)
2015. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Zúzz át kutya kategóriába és írd le nekik részletesen, mi a gubanc, ott sokkal profibb tanácsot kapsz. Nagyon fontos lenne tudni, hogy Bogi kutya milyen idős és hogy reagál a macskuszokra.


Macskák gondolom én félnek, fújnak, esetleg kapadoznak is a kutya felé.

Az biztos, hogy ott kezdeném, hogy összebogiznék jó néhány rongyot és elhagynám őket a lakás stratégiai fontosságú részein, hadd szokják cicák, hogy a kutyaszag nem bánt.

Ugyanezt a macskákkal is eljátszanám: Micó és Hajniszagú rongyokat raknék a kutya fekhelyére, hadd szokja, hogy ilyen is van.

A macskák megszagoltatása a kutyával csak ez után jönne, mert az a macska, aki az életét félti, igencsak komoly sérüléseket tud okozni (én meg nem ettem meszet, hogy összekarmoltassam magam), mellesleg a macskának is kellemesebb élmény úgy a találkozás a kutyával, ha nem retteg.

Találkozás csak felügyelettel: még egy kicsi kutya is nagyon tud vadulni a játék hevében és ha magától nem tudja mikor elég a macskáknak, akkor bizony neked kell közbeavatkoznod és megtanítani neki.

Nagyobbacska, "érettebb" kutyával tudsz olyat csinálni, hogy megkeresed azt a pontot, ahol éppen nem zavarják a macskák és ott gyakoroltok mindenféle parancsokat (jutifali, nagy dicséret). Így szokja, hogy attól, hogy macska van a környéken, még nem áll meg az élet, a távolságot meg majd fokozatosan lehet csökkenteni.

Ja igen, biztosíts sok búvóhelyet a macskáknak fenn a magasban. Néhány ezer év háziasítás után is működnek az alapvető ösztöneik, felfelé szeretnek menekülni és szeretik a magasból figyelni az eseményeket.

Ha nagyon nem megy, kérj segítséget kiképzőtől!

2015. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bogi ehy puli kutya alig néhány hónapos. Sajna nagyon rámkapott mimdig követ úgy hogy a többieket nem. Játék kközben is mindig engem harapdáp,nyal. Mindig felkapom a macskákat és köszönöm ezt a választ többet nem teszem. De még egy kérdés ha a puli felnőtt lesz lusta lesz vagy ugyanilyen ugrabugra?
2015. aug. 12. 14:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Szívesen :) A puli terelő kutya, mindig izegni-mozogni fog, de ez azért neveléstől és egyéni vérmérséklettől is függ. Az nagyon jó,ha néhány hónapos, ugyanis kölyökkorban még nagyon könnyű nevelni a kutyát, ha most megszokja a macskákat, később sem lesz baj.
2015. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm de hogyan szokassam meg őket? Valahányszor egy légtérben vannak mindig bántják őt a macskák aztán meg ő ugatni kezd meg vissza vág. :(
2015. aug. 14. 15:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát azt nem várhatod el tőle,hogy támadásra hagyja magát összekarmolni. Igazán arról lesz itt szó,hogy ezek a macskák nem Bogikompatibilisek :(
2015. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!