Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macska név ötletek?

Nőstény macska név ötletek?

Figyelt kérdés

A szomszéd macskája nálunk fialt meg. Gyönyörű kiscicák lettek. Alaposan átgondoltuk, és úgy döntöttünk, megtartunk egyet. Egy szép kis szürke cicára esett a választás, akiről később kiderült, hogy nőstény, így már kezdhetek nevek után kutakodni, de alig van ötletem.


Valami igazán találó, különleges, ritka és nem magyar nevet szeretnék (szóval a "Bolyhos, Pihe, Cukorka, Süti, Tappancs" és egyéb hasonló névtől kíméljetek). Lehetőleg legyen valami jelentése, vagy köthető legyen valamihez.

Eddig ezek jutottak eszembe:

Xena

Luna

Inkább valami méltóságteljes, szép nevet szeretnék, nem aranyosat, meg cukit. Gondolkodtam, hogy valami latin név, vagy esetleg valami mitológiai alak neve is jó lenne (pl. egy görög istennő, vagy ilyenek)

Légyszíves, ha valakinek van valami jó ötlete, ne tartsa magában! Előre is köszi a válaszokat!

Egyébként ő lenne az:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2017. jún. 12. 18:00
 1/10 anonim válasza:
0%
András
2017. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Lajos, Erzsébet
2017. jún. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Nálunk most a kedvencek: Tália, Szaffi, Aida, Frida, Szefora :)
2017. jún. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Aida nekem is tetszik, illetve az a betus nevek szepek meg pl. Aisa, Ada.. De szerintem illik ra az Elen, Kira, Kelly, Zara, Shira. Az ilyen "afrikai" nevek szepek
2017. jún. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Silver
2017. jún. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon édes.Volt egy ilyesmi szürkénk ő Audrey volt.Volt még Bora,Doroty,Aliz,Rose,Samargd és még egy Süti is.Nekem még az Arwen és a Médea is tetszik meg most a Tafrina,bár az nem egy név.Görög istennő csak Aphrodité jutott eszembe,de az szép.Isis esetleg?
2017. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jojj de kis husi, hát még nagyon kis picurka. <3


Mivel hamuszinű, gondoltam lehetne valami "vulkán szülötte" vagy ilyesmi jelentésű neve, de a Google nem túl bölcs ezen a téren. Esetleg legyen Ashe, ash angolul hamu.

2017. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Perszepho, Alena, Silvy (Silver), Luna
2017. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kaeira(kejra)
2017. jún. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én mindig is Pandorának akartam nevezni a cicám, aztán nem jött össze, a Mici egyszerűbbnek bizonyult. Viszont nekem még mindig tetszik, mint macskanév, mitológiai háttere is van, szerintem szép is :) Szóval az én ajánlatom : Pandora.

ui. amúgy nagyon aranyos cica a tietek.

ui2. van egy hosszabb ilyen jellegű macskaneves listám, ha érdekel, írj :)

2017. jún. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!