Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kizárólag házban tartott...

A kizárólag házban tartott macskák lehetnek depressziósak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy valszeg buta kérdés, de ha az emberekből indulok ki, akkor nem egészséges az egész életünket 4 fal között tölteni. Nem csak a friss levegő, és napfény hiánya lehet gond, hanem a hangulatunkra is rányomja a bélyegét a hosszú bent tartózkodás, szóval miért ne lehetne ugyanez a helyzet a macskáknál is, akik ráadásul általában jobban is vágynak a szabadba, mint az emberek.

Akinek volt már házban tartott macskája is, meg olyan is, ami kedve szerint jöhetett-mehetett, nem vettek észre különbséget?


2017. jún. 20. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Nekem lakás macskám van, és szoktam sétáltatni. Nekem nem tűnik depisnek, a testbeszéde alapján éjjel nappal boldog. Folyamatosan feltartott és a végén begörbített farokkal mászkál, követ mindenhova, magyaráz, prüttyög, mellettem alszik, figyeli mit csinálok, szóval... Szerintem jól elvan. Kerti macskám nem volt, csak ismerősöknek, de azok általában három évente meghalnak, úgyhogy ezen a ponton nem vagyok benne biztos, hogy az tényleg jobb nekik.
2017. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem két szobacicám van

vannak játékok, macskabútor, vannak polcok a falon ahova felmászhatnak onnan átmehetnek a szekrény tetejére és van az ablakon macskaháló onnan szemlélik a külvilágot

és persze foglalkozunk is velünk

szóval van egy ingergazdag környezet

biztos vagyok benne, hogy boldog cicák :-)

2017. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az egész lakásban bárhová mehet, és nem egy 2x3-as szobában van tartva, akkor igen, boldog lehet a cica. Tele van egy lakás búvóhelyekkel, megmászható magaslatokkal, ott az ablakpárkány, nézelődhet is, szóval lehet boldog.
2017. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Minden cica más,van amelyik biztosan jól elvan a lakásba,de az enyém tuti bedepizne,ha nem mehetne ki.
2017. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a macska, amelyik világ életében szobacica volt, nem fog annyira kivágyni.

Aki kinti volt hosszú ideig, az viszont nehezen fogja tűrni, ha szoba cicát csinálnak belőle.

A másik, hogy szobacica csak is ivartalan legyen.Rengeteget számít.

Ami még fontos,hogy legyen sok lehetősége játékra és mozgásra lakáson belül is. PL amit itt írtak,hogy tudjon mászkálni polcokra, bútorokra, magasabb helyekre is. Így egy kicsi szobában is tud viszonylag sokat mozogni. És játszani kell vele.

Szerintem boldog tud lenni egy teljesen bent tartott cica is!

+ sok esetben nincs más megoldás.Egy panelban pl más ocpió nincs.De kertes házak közül sem alkalmas mind kinit tartásra.

2017. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!