Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Napi 2 étkezés nem elég egy...

Napi 2 étkezés nem elég egy cicának? Ha maga az ételmennyiség megfelelő?

Figyelt kérdés

Reggel és este adok enni a cicámnak. Viszont már késő délután nagyon könyörög a kajáért, mintha legalábbis éhen akarna halni. Nem tudom, hogy tényleg nagyon éhes ilyenkor vagy csak úgy van vele hogy "jó lenne már enni".

Jó formában van teljesen, talán egy kicsit hájasabb is az átlagnál.

Más cica is így könyörög az ételért, ha még nincs etetési idő?


2017. jún. 20. 18:23
1 2
 1/20 anonim válasza:
0%
Az a helyzet, hogy napi 2 adag étel egy macskával nagyon sok. Lehetséges, hogy így elhízik, és komolyabb gondjairól lesznek ebből az évek során. Szoktasd rá, hogy csak egyszer kap, és ne essen meg a szíved. Eleinte lehet, hogy praktikusabb kevesebbet adni neki, és így fokozatosan lecsökkenteni.
2017. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Igen jó a reggeli és az esti etetés,de őszintén megmondva a délben is kér akkor adok neki.:-) Nem tudom megállni annyira aranyos.Főleg téli hónapokban igényli a déli ebédet is.
2017. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
0%
Etesd a macskát amíg ki nem pukkan
2017. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

valójában a macska gyomra nagyon kicsi, ezért ha naponta 1szer vagy 2szer kap enni akkor ilyenkor kell az egész napi adagot magába tömni, ami egészségtelen. Inkább azt igényli, hogy többször, de keveset ehessen. (egyébként embernél is ez az ideális)


Ha száraztápot kap akkor nyugodtan ketté lehet osztani napi adagot nappalra és éjszakára. Házikoszttal nincs tapasztalatom.

2017. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A macskák állandóan ennének. Sokszor keveset. Sok ismerősömnek van macskája az összes ilyen. Amíg a kutyának a napi egyszerit javasolják addig a macskának a sokszor keveset. Ha kér adj neki de ne sokat. Az én macskám télen jó súlyban van, nyáron meg sovány.
2017. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hízik el, ha egy nap egyszer kap, mert akkor bepótolja az egész napi adagot. A macskák sokszor esznek keveset és ne higgy el ilyen baromságokat, hogy egy nap egyszer kell neki adni, mert mint ahogy már fentebb írta valaki, kicsi a gyomruk. Nálam úgy van, hogy mivel kinti-benti cica, egész nap van kirakva a konyhában is és kint is száraz táp, abból tud csipegetni bármikor ha akar, és nem romlik meg egy nap alatt, ha egész nap elő van. Nedveset alapból egy nap egyszer kap vacsorára. Így nem eszi magát túl, nem könyörög, tud annyit enni amennyire szüksége van. Korábban az enyém is így étkezett, hogy csak reggel és este, de egész nap le sem lehetett vakarni. Engem is egy macskás ismerősöm győzött meg, hogy jobban járok, ha mindig van kint neki elérhető étel. És tényleg így lett, annyit eszik, amennyi épp jólesik neki, szóval nem eszi túl magát, sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb és nem hízott el.
2017. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszokat köszönöm!

A többit meg nem veszem számításba.


De azért annyit elmondanék, pl. az 1-esnek, hogy gőzöd sincs a macskákról és az etetésükről, mert ha lenne akkor nem írnál ekkora baromságokat. Még a legolcsóbb vacak macskatáp csomagolására is ráírják, hogy MINIMUM 2 részre kell szétosztani a cica napi adagját, de sokan inkább a 3-at javasolják. Az egyik válaszoló jól meg is indokolta, hogy miért van ez így. És a májuknak is nagyon káros, ha egész nap nem jutnak ételhez.


Én anno próbáltam a napi 1 etetést, de nem önszántamból, hanem mert nem volt más választásom, mások elhanyagolt cicáihoz jártam ki. Egész nap éhgyomorra kellett lenniük és a nap végén amikor vittem a kaját, már olyan éhesek voltak mindig hogy nekiestek és rágás nélkül bezabálták, a szükséges adagjuknak ráadásul a többszörösét. Nyilván mondanom sem kell, hogy gyakran hánytak, hasmenésük volt és néha konkrétan fuldokoltak evés közben.


#2 Én is meg szoktam sajnálni, de ilyenkor azért nem komplett adagot adok neki, hanem inkább csak pár jutalomfalatkát.


Száraz tápot eszik egyébként, és azt adom neki napi 2-szer. Néha-néha az esti száraz adagja helyet kap egy alutasakosat inkább.

Nem hiszem hogy nagyon éhes lenne délutánonként, de kicsit könyörög meg követ is, szóval lehet hogy mégis, nem tudom eldönteni. :)

Néha hagy pár szem tápot a táljában, és azt eszi meg később ha megéhezik.

Én is gondoltam erre, hogy kint lenne valamennyi táp mindig, csak attól félek hogy majd nagyon válogatós lesz. Ő régen a mamámék cicája volt, és ők úgy etették, hogy állandóan ott volt előtte egy teli tál száraz táp, és azt úgy nem szerette enni. Ezért félek, hogy majd válogatós lesz vagy ilyesmi, ha megszokja hogy mindig előtte van az étel.


Napi 3 etetést nem tudom megoldani mert nem mindig tudnék otthon lenni, hogy adjak neki olyankor.

2017. jún. 20. 20:12
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, egyszerre keveset, egy "egérnyit" eszik meg. Nálam kinn van a száraztáp egész nap, reggel és este kapnak konzervet.
2017. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem könnyű megtalálni az egyensúlyt az tény. Valóban az sem jó, ha mindig púpozva van a tál, és utántöltve, mert megunja. Ráadásul elpiszkolódik, megszikkad stb. Nekem is ki kellett tapasztalnom, hogy mi az a mennyiség, amit beoszt egész napra, se nem sok se nem kevés. Picivel adok többet, mint amennyit megeszik jóízűen, és azt beosztja nap közben.

Előfordulhat, hogy válogatóssá kezd válni, de ez rajtad is múlik mennyire engeded. Az enyém is beszokott próbálkozni azzal ,hogy nem tetszik amit elé raktam és másért könyörög, de amikor nem nézek oda, vagy legalább is azt hiszi nem látom, rögtön neki esik :-D Nagyon rafináltak.

Nem szabad engedni, mert aztán a végén már a hízott libamáj sem lesz jó nekik.

2017. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem szerette a száraztápot mamádéknál,mert nem volt friss.Az enyémeknek is mindig van kint és van,hogy 1-2nap alatt sem fogy el olyankor már nem kell nekik,de,ha ráöntök egy kis frisset rögtön nekiállnak.Ők is reggel meg este kapnak rendes adagot,de hétvégén délbe vagy hétközbe,ha hazaértem munkából kapnak egy kicsit nehogy éhen haljanak vacsiig.
2017. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!