Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Napi 2 étkezés nem elég egy...

Napi 2 étkezés nem elég egy cicának? Ha maga az ételmennyiség megfelelő?

Figyelt kérdés

Reggel és este adok enni a cicámnak. Viszont már késő délután nagyon könyörög a kajáért, mintha legalábbis éhen akarna halni. Nem tudom, hogy tényleg nagyon éhes ilyenkor vagy csak úgy van vele hogy "jó lenne már enni".

Jó formában van teljesen, talán egy kicsit hájasabb is az átlagnál.

Más cica is így könyörög az ételért, ha még nincs etetési idő?


2017. jún. 20. 18:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A macska többször eszik keveset. Így van összerakva, és ez nem az egyedi példányok sajátossága, hanem a fajtáé. Nem lehet vele azt csinálni, mint a kutyával, hogy naponta egyszer leteszem elé a kaját, aztán legyen el vele egész nap. A kettőnél még többször is adhatsz neki. Nem törvényszerű, hogy degeszre/kövérre eszi magát, ideális esetben abból, amit te kiteszel neki, annyit eszik meg, amennyi jól esik. És te is kitapasztalod, hogy mennyit fogyaszt el egyszerre, és akkor kb. annyit kell neki egyszerre kitenni, nyár van, meleg, úgyse jó, ha kint van állandóan.

Tényleg éhes, ezért van, nem hobbiból kéri a kaját. Négyszer is adhatsz neki, majd meglátod, meg ő is hozzászokik, hogy nem lesz gond vele (nyilván négyszer kisebb adagra gondoltam).

Az egyesnek meg üzenem, hogyha van macskája, akkor ne kínozza napi egyszeri étkezéssel, vagyis ne éheztesse.

2017. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem ivartalanított macskám van és karcsú, és én kétszer adok neki enni, plusz egész napra van neki kirakva egy kis száraztáp is. Reggel este meg egy alusat kap vagy konzerv. De azt se egyszerre eszi, egész nap elszüttyög rajta. Most nyáron néha ennyit se eszik, gondolom meleg miatt, de ha mindig van előtte kaja akkor nyugodt, ha elfogy, akkor brutális hisztit csap, és ki kell rakni neki. Utána persze nem eszi meg egyből, de a kajának ott kell lennie és kész. :D ő általában negyed adagokban eszi meg az alutasak tartalmát, szóval ennyire pici adagokat eszik egyszerre. Hétvégén ha főzök, akkor "hullik" némi nyers csirke filé is, de amúgy ezeket kapja csak.
2017. jún. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A napi mennyiségét oszd háromfelé, és add neki úgy.
2017. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Úgy látom, sokan nem olvastátok el amit írtam a kommentemben.


Mivel nem vagyok otthon, nem tudok neki napi 3-szor vagy többször enni adni. 2 a minimum, amit meg tudok oldani.


Inkább többet öntök majd ki akkor, ha más megoldás nincs.

2017. jún. 21. 21:30
 15/20 anonim ***** válasza:
De, én értettelek, ezért mondtam, hogy szerintem két etetés elég, ha napközben van mellette száraz táp is. Úgy nem fog éhezni.
2017. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam hogy mindig előtte legyen valamennyi, de sajnos nagyon eszik és már el is kezdett hízni... :S
2017. jún. 23. 22:12
 17/20 anonim ***** válasza:

Azért eszik nagyon, mert eddig nem volt előtte kint folyamatosan kaja, és külön könyörögnie kellett neked délutánonként. Hát most rávetette magát. Hagyd egy kicsit, ne vedd vissza a kajaadagját. Te azt nem tudod, hogy ő mit érez, hogy eddig maradéktalanul jóllakott-e.

És egy kis idő múlva lehet, hogy egyensúlyba jön, és nem fog "állandóan" enni.

Függ attól is, hogy milyen a kaja tápértéke, amit adsz neki. Arról eddig nem volt szó, hogy mit eszik.


Egyébként én is folyton zabálni fogok, ha rendbe jön az anyagi helyzetem, és megengedhetem magamnak, hogy bármit megvegyek, és meg fogok hízni. Alig várom.

2017. jún. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hát remélem igazad van, de még mamáéknál is nagyon kövér volt, ott is mindig kint volt előtte az étel, pedig azt nem is szerette annyira.

Ezt viszont imádja, és szerintem azért eszik mindig, akkor is ha nem éhes.

Happy Cat Supreme száraz tápot kap, és majd megőrül érte úgy szereti.

Azelőtt Purina One volt és avval is így volt hogy amíg előtte volt evett és aztán meg gurult szinte..

2017. jún. 25. 20:55
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát akkor nyilván nem az étel minőségével van a baj.

Én ezt állatorvosi tanulmányban is olvastam, hogy többször esznek keveset, és így is vannak összerakva, tehát ha jól emlékszem, nem akarok hülyeséget írni, a vércukruk is ehhez passzol.

Ha jól látom ez száraztáp, azt tudod szintén szabályozni, hogy te mennyit teszel ki, de én ezt azért írtam, hogy éhes volt, és azért könyörgött neked a kajáért, mert azért a macskák nem olyan kajafüggők, mint a kutyák, szóval (általában) nem addig esznek, míg tudnak mozogni. Ezért gondolom, hogy oka van.

Egy kis plusz nem baj, ha van rajta.

2017. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha zabál, akkor próbáld meg azt, hogy jutalomfalatos labda játékba teszed a száraz tápot, amit görgetnie kell, hogy kiadja a tápot. Így ha folyamatosan eszi is meg, akkor se fogja tudni azonnal befalni.
2017. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!