Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnapról ma reggelre feldagad...

Tegnapról ma reggelre feldagadt a macskám arca a szája mellett. Mitől lehet, hívjak állatorvost?

Figyelt kérdés

A szája mellett a fehér rész határozottan megdagadt egy kicsit. Néha szokott kergetőzni más macskákkal, okozhatta egy sérülés/karmolás?

Viselkedése egyébként normális, evett és ivott is. Engedte, hogy megtapogassam, tehát nem fájt neki mikor hozzáértem kívülről, a száját már viszont nem engedte kinyitni.

Kép róla: [link]



2017. jún. 22. 15:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem is annyira az arca, hanem inkább a szája mellett, az arca alatt.
2017. jún. 22. 15:18
 2/7 anonim ***** válasza:
Tályog, ingyulladás, inkább utobbi. Doki le viszi neki egy inekcioval
2017. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valami gyulladás, esetleg allergiás reakció. Az is lehet megcsípte valami. Én elvinném orvoshoz, nehogy súlyos legyen, illetve ne okozzon valami komolyabb problémát.
2017. jún. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is volt ilyen...valamilyen rágcsáló harapta meg, az állatorvos tűvel kiszúrta, és egy csomó genny kifolyt belőle🙈
2017. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tályog lesz valószínleg, vidd állatorvoshoz.
2017. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tályog, akkor okozhatta rovarcsípés is, méh vagy darázs. Ha nem javul vagy fájdalmat mutat, akkor doki.
2017. jún. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Engedte, hogy kicsit jobban megvizsgáljam és észrevettem, hogy egy vékony, 1,5-2 cm hosszú karmolás, de inkább csak egy karcolás van rajta ott ahol megdagadt. Most fertőtlenítem neki.

Az orvossal konzultáltam, legközelebb holnap tud ránézni.

2017. jún. 22. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!