Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért terjedt el a tévhit,...

Miért terjedt el a tévhit, hogy a macskák tejet isznak? Mikor a legtöbb macska laktózérzékeny, nem ihat tejet.

Figyelt kérdés

2017. jún. 26. 14:28
 1/7 anonim válasza:
65%
Mert az emberek bolondok (sajnos). Már a gyermekkönyvekben is ott van, hogy a kiscica a tejet issza, holott tilos lenne.
2017. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Mert a régi, paraszti időkben a macskának ha adtak valamit, az leginkább tej volt.
2017. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Mert azok a cicák, akiket házikoszton koplaltatnak, ragadozó állatok lévén kiéheznek a húsra, zsírra és mindenbe beleesznek, a tejbe is. A legtöbb ilyen cica nem tudja fedezni a napi tápanyagszükségletét vadászattal sem, mert több, mint valószínű, hogy a környéken hasonló éheztetett macskák hemzsegnek. Plusz cicákat vonzza a tej zsírtaltalma, ezért előszeretettel lefetyelik. A cicák nem tudják összekapcsolni magukban, hogy a tejtől megy a hasuk vagy fáj a gyomruk, de amint látjuk erre sok "ember" sem képes...
2017. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sok meseköny rajzfilm, zenécske mind erről szól, még az újkori mesék is pl a shrakből a kandúr mesében is a kocsmában egy stampedli tejet kér gizdán.
2017. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Az enyémnek naivan egyszer adtam tejet (akkor nem tudtam, hogy nem szabad). Három napig macskafost takarítottam, szóval soha többet nem kap. :D pedig házi macska, nem valami extra fajtatiszta. És ezek után sem hiszik el nekem, hogy a macskának nem kell tej... Szerintem simán hülyék. Rájuk kell hagyni, egyszer fosik be a lakásba tőle, többet nem fog kapni az biztos. :D
2017. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Valószínűleg a mesék miatt.Bár abból,hogy egy mesébe tejet iszik egy macska még nem következik az,hogy a macskák csak tejen élnek.És nagyából ugyanígy van abba az esetbe is,hogy a macskák laktózérzékenyek és nem lehet nekik tejet adni,mert nem minden cica laktózérzékeny.Az enyém csak tejfölt kap néha egy kanállal,de volt egy fogatlan árvám neki többször adtam tejet meg télen -10C-ba is meleg tejet szoktam kivinni a kóborkáknak.Nem volt tőle semmi bajuk,ha lett volna,akkor nem adnám nekik.
2017. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Utolso, én nem reklámoznám az ostobaságomat!


Kérdező, mert falun az volt, a kecskétől, tehéntöl olcsobb volt odarakni egy csupor frissen fejt tejet, mint venni bármilyen kaját - föleg hogy sok cica volt.

De vidéken még mindig ez a nivo mert nagyobb a szegénység.

2017. jún. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!