Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogy használjátok az...

Ti hogy használjátok az almot? Én csomósodósat veszek az Aldiban, és a napi tisztítás mellett, heti 1x kiöntöm az egészet, és újat rakok, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

2017. jún. 26. 22:36
 1/9 Dzseri ***** válasza:
100%
én is aldisat veszek, naponta 2szer pucolom, ha kevés utántöltök, 3-4 hetente teljes csere
2017. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem szükséges hetente a teljes alomcsere? Még kezdő macskatartó vagyok.
2017. jún. 26. 22:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is Aldisat használok :D

Ugye mindennap 2x kiszedem amit ki kell, és mindig utánatöltök ahogy látom hogy már kevés. ( kb 3 naponta)

2 hetente pedig kiüritem az egészet,kimosom,lefertőtlenítem, és teszek bele teljesen frisset újra.

2017. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dzseri ***** válasza:
100%

Az van ráírva a csomagolásra, hogy 2-4 hetente kell cserélni.

Nálunk bírja 4 hétig, mert minőségi kaját esznek és ivartalanítottak. Nem olyan büdös a pisi és a kaki.


Beleszagolsz a levegőbe, ha büdös az alom kicseréled.

2017. jún. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is az aldisat(10l) veszem, és egy BioKats (5kg) nevű alommal keverem. Az illatosított, és így együtt extra-kemény csomók képződnek (elég nagy a macskám). Kipróbáltam előtte sokmindent, de így találtam a leghigiénikusabbnak, s ehhez mérten a legolcsóbbnak. Kétnaponta szedem a csomókat, kakit, majd utántöltök (mindkét alomból). Ha elfogy a zsákokból, akkor cserélem a teljes almot, fertőtlenítem az alomládát. Ez kb másfél hónap így, de ha később v hamarabb kezd büdösödni, akkor olyankor van a csere. Meg két lapátot használok. Az egyik egy nagyobb lyukú amivel a csomókiszedés történik, a másik egy egészen kis lyukú, amivel 3-4 naponta teljesen átszitálom az almot.
2017. jún. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a Fressnapfban veszek, a részleges tisztítás-rátöltés mellett kb. hetente cserélem az egészet és átmosom a tálat. De nem napra pontosan, csak amikor úgy érzem, hogy most már ráférne. (Ha amúgy még sok benne a használható alom, akkor a jó almot kiveszem, kitisztítom a tálat, és visszaöntöm a használható almot.)
2017. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Naponta vagy két naponta kiszedem a cuccot (néha elfelejtem, nem direkt), és addig használom, amíg az alom nem lesz büdös. Ez általában másfél hét vagy kettő. Akkor kidobom az egészet és kimosom a ládát is. Én mondjuk két alomtálcát vettem, mert amíg csak egy volt, a macska nagyon kényes volt, így neki is jobb. Az egyikbe egyébként csak kakál a másikba csak pisil. A pisiset kell általában előbb cserélni, a kakis jól bírja.


Én valami öko almot használok, ami olyan mintha fa forgácsból lenne, a többi fajtát én jobban szerettem, mert jobban összeállt, de ez nem porzik és sokkal puhább, gondolom a macska ezért döntött úgy, hogy ezentúl csak ilyen lehet. :D

2017. jún. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Az alomtálcát hetente kell tisztítani. Még akkor is, ha csomósodó alom van benne, hiszen az is porlik és átereszt minimális nedvességet, ami egy idő után büdös és fertőzésveszélyes.

Én szilikátos almot használok, zooplusról rendelem a macskakajával együtt, így jóval olcsóbb, mintha boltban venném, ráadásul házhoz jön, nem nekem kell vele cipekednem. :) Csak a kakit szedem ki, hetente pedig kicserélem az egész almot.

2017. jún. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szilikátos macskaalmot veszünk az aldiban. Ahogy elöttem is írja, csak a kakit kell kiszedni és rendszeresen kevergetni az almot. Én két három hetente cserélem a teljeset, vagy előbb ha büdi.
2017. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!