Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám rászoktatni a...

Hogy tudnám rászoktatni a cicámat arra, hogy elviselje az ölbe vevést és az emelgetést?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon vad volt, mikor hozzámkerült, a közelébe sem lehetett menni hetekig, és nagyon sokat kellett vele foglalkozni, amíg egyáltalán hagyta magát megsimogatni. Azóta viszont nagyon szelíd lett, ha hazaérek, rohan elém, majd feldönt, folyton dörgolőzik, puszilgat, mellém heveredik valahányszor leülök a kanapéra, velem alszik stb. Viszont ölbe soha nem ül, és ha fel akarom venni kézbe, akkor őrülten kapálózik, nem simul a karomba, mint egy "normális" macska, és olyan is volt már, hogy egy ilyen felvevési kísérlet után, mikor letettem, teljesen pánikba esett és összevissza csapkodott a mancsával, még a másik cica is kapott egyet. Ha ölbe veszem, akkor mondjuk ott marad, dorombol, de igazából az lenne a legjobb, ha tudnám karba is venni, anélkül, hogy beparázna. Egyáltalán érdermes ezzel kísérletezgetni? Nem akarom nyesztetni, meg ijesztgetni feleslegesen. A pánikroham óta nem is próbálkoztam a dologgal. De ha van valami spec mődszer erre, akkor még talán tennék egy próbát.
2017. jún. 27. 01:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Az is normális macska, amelyik nem tűri a felvételt. Az is, amelyik nem tűri, hogy hozzáérj s ő se megy. Nem mind hízelkedő, sokféle személyiség van. OK, a tipikus az, hogy a macska szeret az emberrel lenni, de azért közel sem mindegyik tűri jól az ölbevevést. Ha veled van pici kora óta, akkor kiemelkedően jók az esélyeid, de vadabb macskánál már más a helyzet.


A tiednek ott a múltja, viszont tudtál változtatni rajta. Lehet, hogy az ölbevételt is megszokja, lehet, hogy nem.


Speckó módszert nemtudok, nem is hiszem, hogy van. A helyedben csak nagyritkán kísérleteznék, s akkor sem felkapnám persze, hanem óvatosan, hogy legyen ideje reagálni. Ahogy a macskaszelidítés kezdete is fokozatos, etetjük, egyre közelebb megyünk... A felvétel az már komoly fokozat s ahogy írtam, nem mindegyikkel lehet odáig eljutni.

Vadabb macskák szelidítésében van némi gyakorlatom :) Volt egy kandúr, szelíd, dorombolós, emberhez szokott, még azt is eltűrte, hogy idegen kiscicák játsszanak a farkával, de a felvételt utálta. Ugyan nem zaklatta fel és nem lett vad tőle, de határozottan azonnal tiltakozott.

2017. jún. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy van-e valami tuti modszer,de az biztos,hogy a cicak is valtoznak.Nekem is volt egy nagyon hizelgos pusziszkodos cicam,de o sem ult olbe meg nem is fekudt mellem az agyon.Aztan koleszos lettem es mikor hetvegen hazamentem eloszor csak az olembe ult utana mar velem is aludt.A vegen mar ragaszkodott is hozza mind1 volt,hogy este vagy reggel ertem haza a munkabol o mindenkepp velem aludt.Szoval ne add fel meg barmi lehet.Talan az segithet,hogy,ha van sajat pledje az oledbe terited es ugy rakod oda a cicat vagy jatek kozbe megpobalod ugy terelni,hogy az oledbe is legyen,lehet rajon kozbe,hogy nem is olyan rossz ott.
2017. jún. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém se tűri, pedig az enyém kifejezetten barátságos. Mindig jön, bújik, lehet simogatni, de ölbe nem. Sőt ha felemelem, akkor rúgkapál és nyávog, hogy tegyem le.
2017. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd. Az én cicám kicsinek került hozzám, rendkívül igényli a társaságom, jön utánam mindenhova, magyaráz, bújik, dörgölőzik, dorombol, mellém fekszik, de azt, hogy felvegyem egyszerűen nem tűri, kapálózik eszeveszetten. Elfogadtam, hogy ilyen, néha azért megkísérlem, de 5 másodpercnél nem marad tovább. :D A másik cicám az ellentéte, ahogy leülök már ugrik is az ölemben, viszont ő annyira nem igényli a közelségem általában.
2017. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem két macskám van, az egyik simán elfekszik a kezeimben, szereti, a másik tíz másodperc alatt ugrik le, ugyanakkor folyamatosan dörgölőzik, nyúlik felfelé.
2017. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon édesek lehetnek a cicáitok :) Sajnos az enyém kölyöknek teljesen vad volt, kb 1 éves kora körül kezdte el saját magát szelídíteni, mikor leesett neki, hogy ha mórikálja magát az embereknek, akkor cserébe kaját remélhet :) De mivel veszélyessé vált az utca, ahol kóborkodott, így be kellett hozzam a lakásba, ami valószínűleg teljesen lesokkolta. Szerencsére mivel nagyon okos, hozzászokott a szobacica életmódhoz (igazából mostanra már marhára élvezi :D) csak még ez az egy dolog a problémás. Lehet, hogy nem is erőltetem tovább. Azért lett volna jó, ha megszokja az emelgetést, mert így ha rendezem a cicákat a lakásban (pl főzéskor, hogy ne tibláboljanak a konyhában a forró edények közt vagy takarításkor stb) ne zavarászni kelljen, hanem kulturáltabb módon "transzportálni" egyik helyiségből a másikba. Mondjuk ez a legkevesebb, én már annak is nagyon örülök, hogy ezt leszámítva teljesen normális, szelíd, hízelgős, törleszkedős szobacica lett belőle.
2017. jún. 29. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!