Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet rászoktatni a...

Hogyan lehet rászoktatni a macskát, hogy kint végezze el a dolgát?

Figyelt kérdés

A cicám félig kinti, félig benti. Most lesz 7 hónapos, nagyon okos, soha nem piszkított még az almon kívül, még a hazahozatalakor sem esett nehezére megtalálni az új alomhelyét.


Ez a baj, hogy hiába van kint szinte egész nappal, mindig bent végzi el a dolgát, a megszokott helyén.


Hogyan lehetne rászoktatni, hogy kint tegye?


Most tettem egy próbálkozást, és kitettem tegnap az alomtálcát az ajtó elé, reggel 5-kor nyávogott, kiengedtem, elintézte, és mikor indultam dolgozni, visszazártam, hogy nappal ne legyen kint egyedül. Az almot kint hagytam, bízva benne, hogy talán kibírja amíg hazaérek délután.


Van ennél beváltabb megoldás?


2016. jún. 1. 08:28
 1/8 EagleHUN ***** válasza:

Szórj a földre az alomból, oda ahova szeretnéd hogy végezze.

Egyre jobban keverd el a földel, homokkal hogy megszokja.

Csak szép fokozatosan "csökkenjen" azaz legyen "hígabb" a kinti alom.

De fordítva is csinálhatod az almába teszel homokot vagy földet, egyre többet.

2016. jún. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

a mi kinti-benti cicánk is mindig hazajött wc-zni. aztán egyszer kizártuk 2 napra. persze kapott rendesen kaját, meg simogatást, de nem jöhetett be. nem volt más megoldás, odakint kellett elintéznie a dolgát. szóval rájött,hogy ott is lehet. azóta ugyanúgy bejöhet. de mostmár ki szokott menni wc-zni, az almot nem is használja nagyon, rájött,hogy kint jobb.

szóval ez lehet drasztikus, de ha nincs választása,akkor muszáj lesz kint is wc-zni.

2016. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk nappal kint vannak (zárt az udvarunk) délutántól vannak csak bent. Nekünk van kinti-benti alom is. A kertbe is raktunk egyet, egy jó nagyot (2 cicánk van). Van mikor bentre nem piszkítanak, de van mikor nem bírják ki és este wc-znek. Változó.
2016. jún. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha be van zarva a lakásba a cica, legyen bent is alom! Már ha jót akarsz! Nem biztos, hogy kibírja, es ha nem tud kimenni, keres egy eldugott sarkot, te meg keresgélheted a szag forrását! Ha ki tud menni, jó a kinti alom, ekkor a bentit is rakd ki, ha nem találja, majd használja a kintit!
2016. jún. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ezen én is fent akadtam, amit a 4# írt. bezárod nappalra a házba alom nélkül.nem volt túl bölcs lépés.én a kinti benti cicát amúgy is nappalra inkább kiengedném, amikor meg hazaérünk behívjuk. így nem unatkozik amíg dolgozunk .

ha alom nélkül hagytad bezárva,akkor nagy valószínűséggel oda fog wcni valahova. (ágy,szőnyeg)

2016. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy ilyenkor nyáron kint kap enni. Evés után persze egyből menne wc-zni, és ha már úgyis kint van...
2016. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem volt bölcs lépés, de meglett az eredménye. :)
2016. szept. 20. 07:35
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként egyszer hajnalban kintről megtámadta egy kóbor bakmacska (üvegen keresztül), és nekiugrált az ajtónak akkora elánnal, hogy még én is megijedtem. Ezért volt bezárva inkább egy ideig nappalra, mert ha ismét eljött volna a macska, akkor a 10 hónapos kiscicámmal nem tudom mit csinált volna, mert nem tudott volna hova elbújni előle. Nem kell ezen fent akadni.
2016. szept. 20. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!