Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják, hogy a macska...

Miért mondják, hogy a macska az egyik legtisztább állat, amikor állítólag sokkal több betegséget terjeszt, mint pl. a kutya?

Figyelt kérdés
Most akkor az a tévhit, hogy a macska a legtisztább állat, vagy az, hogy sok betegséget terjeszt?
2010. máj. 20. 11:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Igazából engem az elmélet érdekelne, tehát hogy mondjuk egy kóbormacska tisztább állat-e, mint egy kóborkutya, csak azért, mert többet mosakszik? (vagyis nincs oltva, nincs féregtelenítva stb.stb.) Szerintem amúgy nem, csak a sok mosakodás miatt terjedhetett ez el, és ugyanúgy az sem teljesen igaz, hogy sokkal több betegséget terjeszt, mint a kutya, pedig ezt is sokan mondják?!
2010. máj. 21. 18:10
 12/12 anonim válasza:

A kutya szájában 56 féle baktérium van, ezzel ellentétben a macska szájában csak 16 fajta.

A kutya ha kint van a szabadban az a célja, hogy minnél jobban bepiszkolja magát ( azért hempereg), ugyanis így elfedi a saját szagát a zsákmány elől- ez egy ősi ösztön.

A macska ha kint van a szabadban mindig nagyon figyel, hogy hova és mibe lép ugyanis eléggé finnyás és inkább tipeg-topog. A cica nem szeret piszkos lenni, ezért is mosakszik napi négy órát.

Természetesen ha a házba vannak az állatok akkor egészen más a helyzet, mert alapvetően nem létezik koszos állat ( lehet, hogy egyes fajták büdösebbek meg több bacit terjeszthetnek), de a feltételeket nekünk kell megteremtenünk azzal, hogy tisztán tartjuk a környezetünket és a kiskedvencünket. Akkor nem lesz semmi baj ha a higéniai szabályokat betartjuk és egészségesen élhetünk az állatkáinkkal. Mert végülis ha végig gondoljuk egy piszkos, rendetlen lakásban az állat se lehet valami tiszta. Ugyanakkor ha az állatka ápolatlan és piszkos akkor a gazdira kéne ránézni, hogy az vajon milyen ember..

Nem tudom, hogy így egy év után mennyire volt ez a válasz hasznos, mindenesetre azért leírtam hátha segít! :))

2011. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!