Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől van ez? Lehetséges,...

Mitől van ez? Lehetséges, hogy "megcsal" bennünket ez a macska?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit.


A szituáció a következő:


2 macskánk van, egy kandúr és egy "lány" macska, mindkettő ivartalanított. Viszont egy ideje (1-1,5 hét), van egy olyan érzésem, hogy a lány macska tojik ránk. Ritkán kerül elő, akkor is csak addig amíg nem kap enni, utána már megint elmegy. (Enni is már csak napi egyszer jön, és nem is mindig eszik). Megfogni, simogatni nem nagyon lehet, és bizonyos jelekből úgy tűnik, hogy "másik családja van", legalábbis eszik és tartózkodik valahol a nap (és az éjjel) nagyobbik részében.


Ellenpólusként ott van a kandúrunk, aki viszont abszolút lojális, van hogy elmegy, de többet van a telkünkön, mint máshol. Ő "vágyik" is a simogatásra, felvételre, ha épp olyanja van beugrik az ablakon, dorombol, nyávog (de halkan és nagyon magas hangja van). Ha kimegyek a kertbe dolgozni, hamar megjelenik, ahogy akkor is, ha jövök haza, már a kulccsörgésre odaszalad, "purrog", dorombol, dörgőlözik, oldalra dobja magát.


A lány macsek viszont egyre inkább nem. Nem értem miért, mikor a két macska között sosem volt különbség téve, egyedül annyi, hogy a kandúrral én, a lánnyal testvérem játszott többet (ez a "macska jelleméből" jött ki, a kandúr olyan, mint én, a lány olyan mint testvérem). De ez nem jelenti azt, hogy nem kedveltem volna őt is, mindig foglalkoztam vele is.


Viszont mióta ezt csinálja, én úgy érzem, hogy ehidegültem tőle, és több családtag is hasonló véleménnyel van róla. Elhagyna minket másokért? Miért? Nagyon fájó erre gondolni, kicsit olyan ez, mint embereknél a megcsalás. Kicsi kora óta ismerjük, a kandúrral testvérek, ők is együtt nőttek fel, de mostanság ritkán látom őket játszadozni. (Viszonyuk amúgy "önálló, de játékosan jó".



2017. júl. 17. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Exemék ivartalanított macskája eltűnt egy hónapra, ugyanolyan kövéren került elő, egyszer csak besétált. Valószínű, őket is "megcsalta" a macsek, máshová is járt enni. Hízott?
2017. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Itt is sok néni etet macskákat. Lehet ott jobb a koszt és odajár kajálni.
2017. júl. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


Hát, akkor nem is fog hiányozni, ha neki csak ennyi volt...


Bezzeg a másik macs, ha el "sicc"-eljük (mert rosszat csinált) akkor is félórán belül itt van újra...


Viszont a kérdésben szereplő macsekot ma nem is láttuk még... Most azt nem tudjuk, hogy bajba került, vagy csak simán átpártolt másokhoz?

2017. júl. 17. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Vagy valahol máshol félig elhagyott kölyköket istápol, vagy bármi. Lehet, tényleg dolga van valahol, erre ti simán leírod 1-1,5 hét alatt.

Ha elég 1-1,5 hét arra, hogy "elhidegüljetek tőle" akkor mégis mint vársz tőle? Érzi, hogy nem kell már, csak azért, mert egy rövid ideje kicsit önállóbb.

2017. júl. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

A macskák eléggé öntörvényűek... nem olyan mint a kutya, ha neki szüksége van a szeretgetésre, simogatásra akkor jelentkezik. Amikor meg nem akkor nem. Ha (Egyébként, némely macska nem is annyira igényli ezt, a természetétől függ.) Plusz ugye itt a jó idő ilyenkor még ha ki is van ivartalanítva természetes, hogy szeret eljárni otthonról csatangolni a kertek alatt. Majd télen, illetve ha lehűl az idő biztos többet fogjátok látni.


Ha folyamatosan nyüstölnétek, ahányszor szerencsétlen haza megy és nem hagytok neki teret, attól nem fog jobban szeretni bennetek. Talán, ha érzi, hogy nyugodtan ott lehet nálatok és nem fogjátok folyamatosan "üldözni" a szeretetetekkel többet fog otthon sziesztázni mint máshol. Nem kioktatásként mondom de amikor eldöntöttétek, hogy macskát akartok érdemes lett volna jobban tájékozódni az állat sajátosságairól.

Nekem több macskám is volt, mindegyik egy egyéni jellem és azért szerettem őket, akik voltak nem azért amit én elvártam tőlük.

2017. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5


Hát, akkor én inkább maradok a másik macskánál, az ő jelleme nekem kiskorában is sokkal jobban tetszett (gyáva, visszahúzodó jellem, sokkal nehezebb volt elérni, hogy kedveljen, ember és többi macska kerülő, intelligens).


És igen, többek között ezért nem lesz pl. gyerekem, mert nem megy az, hogy "amit dob a gép az lesz és azt kötelező elviselni".

2017. júl. 17. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!