Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska és a nyaralás. Szerinte...

Macska és a nyaralás. Szerintetek?

Figyelt kérdés
4 hét múlva megyünk nyaralni. Eddig sosem volt cicám, most se lenne, ha párommal márciusban nem akkor ülünk épp autóban, amikor ezt a szegényt elütötték. Most olyan 5 hónap körüli cica, chippel, oltva, több műtéten átesett, még ivaros, lakásban tartott kisfiú. Elmegyünk 10 napra nyaralni, 2 kutyánkat visszük magunkkal (mint már évek óta), de a cicával nem tudom, mi legyen. Nem szíbesen hagynám itthon egyedül, sosem volt még úgy, ha más nem is, de a kutyák itt voltak vele, sétálni is jön velünk hámmal. Viszont a cicahordozót nem szereti, félek, hogy a közel 7 órás út megviselné. Viszont el kell rajta gondolkodnunk, hisz az útlevelét le kell kérnünk, ha vinni akarjuk... Dokink azt mondta, ránk bízza, szerinte jobb lenne, ha nem hagynánk magára, de mi ismerjük az utazási körülményeket. Egészségügyi oldalról nem lenne gond. Van valaki, aki szokta magával vinni a cicát? Hogy viseli? Esetleg gondoltunk arra is, hogy az egyik kutya utazó ketrecébe betenni a kutya mellé, hátha azt jobban viseli, mint a macskahordót, de úgy mennyire lehet biztonságos?

2017. júl. 16. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudjátok magatokkal vinni, akkor valami megőrzőbe kellene rakni,ha létezik ilyen. 10 nap nagyon sok idő, megőrül magában, illetve összepiszkítja az egész házat.


Én inkább nem mennék el nyaralni, ha nem tudnám kire bízni az állatomat.

2017. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Inkább zárjátok be otthon a cicát a lakásba, és valaki naponta 2x (akár szomszéd, nagymama, barát) nézzen rá meg etesse meg. 5 napra vad idegen helyre elvinni a cicát egy kínzás az állatnak, nem csak az utazás lesz macera, bekerül ott egy vadidegen szállásra, gondolom ne azért mentek, hogy ott vigyázgassatok rá zárt ajtók mögött, márpedig költözésnél is alapszabály, hogy napokig maradjunk mellette az új helyen, hogy meg tudja szokni, a csupa idegen környezetbe legalább mi legyünk neki biztos pont.
2017. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Olyan megoldást keressetek,hogy ne kelljen magatokkal vinnetek,az lenne a lehető legrosszabb.A macskát nagyon megviselné az idegen környezet ,az utazás.Bármi jobb annál.Valakire bízzátok rá aki ad neki vizet és ennivalót.
2017. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
bocsi a számok összekeveréséért. 5 hónapos, és 10 napra mennétek.
2017. júl. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

A cicákkal kapcsolatban nekem az a tapasztalatom, hogy jobb és biztonságosabb neki, ha otthon marad a lakásban, amennyiben meg tudtok kérni valakit (megbízható ismerős, családtag), hogy napi kétszer átmegy, megeteti, ad friss vizet, almot kitakarítja és kicsit megszeretgeti. Ha ez megoldható, akkor én nem vinném.

(Van cicám, így szoktam megoldani).

2017. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dzseri ***** válasza:

Esetleg valamilyen nyugtató könnyebbé tenné az utazást

Az orvos nem mondta? adhatna ő is.

Lehet kapni természetes nyugatót is pl: utazáshoz, kiállításhoz, hiperaktívátásra, tűzijátékhoz stb.

VetIq gyártja Serene-um szirup a neve. Megvettem, de sose próbáltam ki.

2017. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Dzseri ***** válasza:
egyébként szerintem is jobb neki otthon a megszokott környezetben. Territoriális állatt nem szereti a környezetváltozást. Járjon fel hozzá naponta valaki.
2017. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sógornőm felajánlotta, hogy az adott időre "odaköltözik" hozzánk, hogy vigyázon rá és ne legyen egyedül, de nem tudom, mennyire fogja jól viselni a cica. Megőrzőbe meg panzióba tuti nem adnám, hogy 10 napra bezárják egy ketrecbe, ennyi erővel velünk is jöhetne, hiába a városban van ilyen lehetőség, ugyanolyan idegen hely, mint egy másik ország, úgyhogy az kilőve. Csak félek, eddig sose volt idegennel, nem egy bátor hős, kajla is, aggódom, hogy mi lesz, ha mással hagyom...
2017. júl. 16. 12:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem a sógornővel hagyni a legjobb döntés. Ott van vele, szeretgeti, vigyáz rá. Nagyon rendes tőle, hogy felajánlotta, szerencsések vagytok, hogy ilyen opció elérhető számotokra.
2017. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4 hét múlva mentek, addig még van idő megbarátkoznia a sógornőddel. Szerintem ez lenne a legjobb megoldás, de nagyon kell rá majd vigyáznia.
2017. júl. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!