Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kölyökmacskánál ez normális...

Kölyökmacskánál ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés

7 hetesen került hozzánk egy pici cica, most van 3. hete nálunk. Általában abból áll a napja, hogy maximum 1 órát játszik, aztán 4-5 órát alszik, felkel, eszik pisil/kakil, játszik fél-1 órát és kezdődik elölről az egész.

A probléma az, hogy a játék eléggé eldurvul nála, főleg esténként. Karmol, harap, ide-oda rohangál, ha pedig megmozdul valamelyikünk, akkor felpúpozza a hátát, oldalt fordul és úgy rohan el. Olvastam, hogy ezt akkor csinálják a cicák amikor félnek, így erre vezetném vissza a fura viselkedését. Mitől lehet ez? Nem teszünk hirtelen mozdulatokat, soha nem bántottuk. Nem tudom, hogy összefügg-e, de simogatni is addig hagyja magát csak amíg álmoskás, utána beleharap a kezünkbe.

Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy majd idővel elmúlik?



2017. júl. 19. 02:19
 1/6 anonim válasza:
Idővel elmúlik. Ez normális viselkedés egy párhetes kiscicával. Nyugidj meg! Időbel lustább lesz ő. :) Főleg ha fiú. ;)
2017. júl. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Idővel elmúlik. Ez normális viselkedés egy párhetes kiscicával. Nyugodjmeg! Időbel lustább lesz ő. :) Főleg ha fiú. ;)
2017. júl. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Idővel elmúlik. Ez normális viselkedés egy párhetes kiscicával. Nyugodjmeg! Idővel lustább lesz ő. :) Főleg ha fiú. ;)
2017. júl. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az is gond,hogy túl hamar lett elválasztva,12 hetes koráig jobb ha a mamával van,sokat tanulhatott volna még tőle,7 hetesen nem szabad elválasztani.
2017. júl. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4-es, úgy tudom macskákat is el lehet választani kb. 8 hetes korukban.


Egyébként kérdező teljesen normális a macskád viselkedése. A felpúpozott hát elő szokott fordulni játék közben is, és olyankor biztosan nem a félelem jele. Ilyenkor kissé oldalazva rohan el, mint egy őrült, ugye? Na az csak játék.Egy idő után már nem lesz ennyire játékos, valamilyen szinten kinövik.

Az alvás pedig vagy marad ennyi, vagy még több. :D

2017. júl. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, normális szerintem. 8-9 hetesen jobb lett volna elválasztani, nagyon pici még. Amúgy nekem is ilyen volt a macskám. Csak az a baj, hogy ő nem nőtte ki. Nőstény volt, macskákban sokkal jobban szeretem a nőstényeket, mintsem a kandúrokat. Egy évesen mondjuk eltűnt, de addig olyan vad volt, hogy csuda. 8 hetesen lett elválasztva.
2017. júl. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!