Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon büdös a kiscica alom?

Nagyon büdös a kiscica alom?

Figyelt kérdés

Van egy kiscicám, 3 napja van itt, kandúr, 15 hetes.

Royal tapot eszik meg nedves konzervet vagy alutasakosat.

Nagyon sokat használja az almot.. sok pisi sok kaki.

Az alom fedeles, de az ajtó le van véve, mert amúgy nem megy be.

Viszont a kakija is olyan büdös, hogy éjjel felkelek rá és forog a gyomrom. Borzalmas! És a szobámba is r.hadt büdös van ez miatt.... nem kaki szag konkrétan, mert elpárolog, de állott, büdös szag.

Amúgy amint látom, hogy van pisi vagy kaki kiszedem, még éjjel is..

Shah almot használunk és majdnem az egész almot beleöntöm a tálcába, mert nagy az alom, és így van benne 7-8 cm magasan.


2017. júl. 20. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Rendszeresen takarítod az almot utána, simán lehet hogy beszívja a pisinek a szagát és az poshad meg benne ami miatt büdös lesz
2017. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Összeáll a pisi ilyen golyóba, azt kiveszem.

Minden egyes alkalommal cseréljek ki 8-10 liter almot? Az azért durva lenne :D

2017. júl. 20. 09:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy nem öntesz bele annyi almot,és akkor folyamatosan cseréled az egészet. Vaagy vannak ezek a szilikonos almok, elvileg szagtalan, de nincs vele sok tapasztalatom, mert a macskám képtelen volt megszokni, hiába fokozatosan probáltam a rendes alomhoz keverni. Egyébként én is ezt az almot használom, és persze budos ha kakil a macska, de egyébként nincs budos a szobámban. Az ablak viszont általában nyitva van. Ez is hatásos :)))
2017. júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Cseréld le az almot, valami másfajtára. Én is jártam már így, hogy vettem almot, és hiába vettem ki a pisit, kakit, irtó büdös volt. Így más alomra váltottam. Nem mindig a legdrágább, agyonreklámozott alom a jó. Én sima Lidl-s almot használok abból is a fehér, apró kavicsosat. Az nagyon bevált.
2017. júl. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez Aldis. 750ft/10l. Az ára nagyon jó.

A tenyésztő is ezt használta, ezért vettem ilyet én is.

Nekem konkrétan büdös van a szobámban... legalábbis én nagyon érzem. Az ablak éjjel-nappal nyitva van.

2017. júl. 20. 09:34
 6/9 anonim ***** válasza:

a royal canin tápos kakinak van egy jellegzetes szaga. De vigyázz a takarítás sűrűségével is, ne szoktasd rá a cicát, hogy rögtön kiveszed alóla a kakit, mert aztán ha már egy kaki is van az aloban, nem lesz hajlandó bemenni, és inkább a sarokba pisil. Amúgy ha kandú, és még csak 15 hetes, érdemes mielőbb ivartalanítani, mert ha eléri az ivarérett kort, akkor rászokik a szanaszét pisilésre, és ha ivarérettség után ivartalaníttatod, akkor nem is szokik le róla.

Használd a LIDL-ben kapható Coshida macskaalmot, 10kg 750 ft, és kiváló. Ehhez vegyél valami alomszagtalanítót, és abból egy keveset tegyél az alomtálca aljára. Ha macskád van lakásban, annak biztos lesz egy jellegzetes szaga, de nem kell feltétlen büdösnek lennie. Nekünk 2 cicánk van lakásban, egy bengáli (lány) és egy maine-coon (fiú) cica, mindketten ivartalanítottak, és teljesen élhető a helyzet. Én 2-3 naponta szedem ki a kakit az alomból, kicsit "rápótlok" utána, hogy elég vastagon álljon az alom a tálcában, és kb hetente cserélem kompletten az almot, átfertőtlenítem az alomtálcát. Nem nagy valami. Ja, a bengáli royal canint kap, a maine-coon whiskas-t.

2017. júl. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Azért veszem ki, mert irdatlan büdös a kaki és rosszul vagyok tőle. Termel rendesen mert nem 1 vagy 2 gombóc kaki van....

Még nem ivartalaníthatom, túl pici. A féléves kort meg kell várnom. Amúgy kandúr igen. Skót cica.

2017. júl. 20. 09:48
 8/9 anonim ***** válasza:
4 éves brit shorthair kan cicám van. Nincs ivartalanítva, és nem jelöl, nem pisil, kakil összevissza. Én Aldis vagy Lidl almot használok. Mindkettő jó. De én használok szagtalanítóport is amit az alomba kell szórni.
2017. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Milyen port használsz utolsó?
2017. júl. 20. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!